Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Sten Påvelsson Rutensköld (1566-1650)
Christian Wagner (1550-1605)
Lägg till moder...
Catharina Wagner (1600-1649)
Göran Rutensköld (1630-1708)
Lars Larsson Silfverswärd (-1645)
Lägg till moder...
Lars Silfversvärd den yngre (1610-1644)
Lars Pedersson Svenske
Karin Svensdotter
Peder Svenske (1497-1534)
Måns Pedersen Bagge af Berga (1438-1517)
Karin Petersdotter Bagge av Botorp
Ingegerd Månsdotter Bagge af Berga (1485-1534)
Bengt Svenske (-1597)
Brun Svensson Forstuna
Gyrit Bengtsdotter Ryting (1425-1465)
Torsten Brunsson Forstena (1462-1545)
Gudmund Torbjörnsson Gumsehuvud (1442-1495)
Ragnhild Svensdotter Halv lilja (1450-)
Anna Gudmundsdotter äldre Forstuna
Gyrith Torstensdotter Forstena
Peder Svenske (1547-1623)
Mattias Erlandsson Kagge dy (-1473)
Birgitta Germundsdotter lilja (1430-1484)
Nils Mattson Kagg (-1526)
Greger Djäkn Örnflycht (1416-1445)
Lägg till moder...
Erik Gregersson Örnflycht
Lägg till moder...
Peder Eriksson Örnflycht (1448-1510)
Filip Ulfsson Ulv (-1331)
Lägg till moder...
Bengt Filipsson Ulv
Lägg till moder...
Gottskalk Bengtsson
Henrik Moltke til Westenbrügge (1316-)
Lägg till moder...
Johan Moltke (1344-)
Kettil Henriksson Glysing (-1363)
Ingeborg Eriksdotter Bielke (1313-)
Katarina Kettilsdotter Glysing (-1413)
Ingeborg Johansdotter Molteke (-1434)
Bengt Gotskalksson Ulv (1390-)
Arend Styke
Knut Andersson Lillie af Ökna (1430-)
Sven Djaekn
Lägg till moder...
Margareta Svensdotter Djaekn (1430-)
Metta Lilja (-1450)
Birgitta Styke Arendsdotter (1394-)
Arend Bengtsson Ulv (1420-)
Bo Nilsson (-1322)
Cecilia Knutsdotter (-1322)
Bo Bosson (-1389)
Carin Pedersdotter (1321-1398)
Sten Bosson Natt och Dag (-1411)
Lägg till moder...
Bengt Natt och Dag (-1451)
Lägg till fader...
Lägg till fader...
Kristina Magnusdotter Folkunge (-1364)
Birgitta Finnvidsdotter
Magnus Håkansson (-1399)
Lägg till moder...
Kristina Magnusdotter Marinasons ätt
Brita Bengtsdotter Natt och Dag (1425-)
Karin Arendsdotter (1454-)
Anna Pedersdotter Örnflycht (1474-1511)
Mattias Nilsson Kagg (1507-)
Gustaf Olsson till Degeberga
Matts Erland? Kaffle
Lägg till moder...
Lars Kaffle till Hallarne (1425-1475)
Lägg till moder...
Matts Larsson Kafle d.ä (1460-1539)
Lindorm Björnsson Vinge (1435-1499)
Lägg till moder...
Märta Lindormsdotter Vinge
Anna Kafle (1495-)
Elin Gustafsdotter till Degeberg Forstena (-1603)
Margareta Kagg (-1605)
Lennart Svenske (1576-1626)
Jon Pedersson Bååt (-1315)
Ingeborg Eriksdotter (1260-1314)
Peter Jonsson Bååt (1300-1342)
Hemming Eriksson Tanne (1265-1319)
Brynjulfa Haraldsdotter Gren
Kristina Hemmingsdotter Tanne (1295-1351)
Jon Petersson Bååt (1330-)
Ingeborg Ormsdotter (1325-)
Peter Jonsson Bååt till Flöxhult (1385-1442)
Gerhard Snakenborg (-1360)
Lägg till moder...
Gerhard Gerhardsson Snakenborg (-1413)
Lägg till moder...
Henrik Gerhardsson Snakenborg
Lägg till moder...
Elin Henriksdotter Snakenborg (1390-1433)
Erland Pettersson Bååt (1430-1490)
Lägg till moder...
Peder Erlandsson Bååt (1472-1540)
Lägg till moder...
Björn Pedersson Bååt (1510-1570)
Erengisle Nilsson den äldre (-1406)
Ture Kettilsson Bielke af Åkerö (1260-1327)
Sigrid Nilsdotter Natt och Dag
Bengt Turesson Bielke (-1390)
Magnus Gudmarsson Ulvåsa
Lägg till moder...
Ingeborg Magnusdotter Ulvåsa (-1390)
Margareta Bengtsdotter Bielke af Åkerö (-1377)
Nils Eringisleson Hammerstaätten (-1440)
Lägg till fader...
Ingeborg Bosdotter Natt och Dag (1317-)
Bo Jonsson Grip (-1386)
Peter II Porse
Lägg till moder...
Margareta Porse (-1360)
Knut Bosson äldre Grip (-1406)
Heinrich XII von Bülow (-1387)
Lägg till moder...
Johann von Bülow (-1411)
Lägg till fader...
Elin Andersdotter(Ulfstand av Årby) (-1474)
Dorotea Arendsdotter Pinnow
Armegerd Bülow (-1421)
Katarina Knutsdotter äldre Grip (-1450)
Bo Nilsson Grip
Nils Kettilsson Vasa
Jon Nilsson Stierna (1300-)
Märta Sunesdotter Bååt
Christina Jonsdotter Rickeby
Cristiern Nilsson Vasa (-1442)
Johan Moltke (1344-)
Katarina Kettilsdotter Glysing (-1413)
Margareta Johansdotter Molteke (-1413)
Karl Kristiernssson Vasa (-1440)
Grote Johan Ivensson Krummedige (1294-)
Ann Pedersdotter Rytze
Segebod Johansen Krummedige (-1395)
Peder Jacobsen Skram, til Maastrup og Rundtofte (1285-)
Edel Pedersdotter Saltensee
Cecilie Pedersdotter Skram (-1392)
Erik Segebodsson Krummedige (-1439)
Johan von Thienen (1310-)
Lägg till moder...
Johannes von Thienen (1342-)
Claus Ottesen Limbek (1312-1372)
Ida von Wulf-Pogwisch
Anna von Lembeck (1346-)
Beate Johansdotter von Thienen (1368-)
Ebba Eriksdotter Krummedige (1396-)
Beata Karlsdotter Vasa (1437-)
Nils Bosson Grip (1460-1522)
Birger Knutsson Trolle (-1381)
Peter Jonsson Bååt (1300-1342)
Lägg till moder...
Katarina Petersdotter Bååt
Börge Birger Birgersson Trolle (-1446)
Lägg till moder...
Birger Birgersson Trolle, till Bergkvara (1401-1471)
Jon Knutsson
Lägg till moder...
Bengt Jonsson Aspenäs
Lägg till moder...
Knut Bengtsson Aspenäs (-1420)
Gerhard Gerhardsson Snakenborg (-1413)
Lägg till moder...
Sofia Gertsdotter Snakenborg (1386-)
Kristina Knutsdotter (-1456)
Arvid Birgersson Trolle, till Bergkvara (1435-1505)
Absalon Aagesson Thott till Herlev
Lägg till moder...
Peder Axelsson Thott till Härlöv (-1375)
Peder Johannesen Grubbe til Ordrup (1313-)
Ingeborg Saxesdotter Ullsax til Skullerupholm (1325-)
Juliane Grubbe (-1376)
Axel Thott (1370-)
Ivar Nilsson (-1417)
Tord Röriksson Bonde (-1417)
Ramborg Cecilia Nilsdotter Vasa
Margareta Tordsdotter Nilsson Bonde (-1401)
Ingeborg Ivarsdotter (1380-1466)
Ivar Axelsson Thott till Lillö (1420-1487)
Aage Laxmand
Karen von Thienen
Peder Gamle Laxmand (-1402)
Gotskalk Hemmingsen Degn, Mule af Falkendal
Lägg till moder...
Taleke Gotskalkdatter Degn, Mule af Falkendal
Poul Pedersen Laxmand, til Valden og Knabstrup (-1440)
Erik Segebodsson Krummedige (-1439)
Beate Johansdotter von Thienen (1368-)
Elisabeth Eriksdotter Krummedinge
Margrethe Poulsdotter Laxmand til Knabstrup (-1470)
Beata Ivarsdotter Thott (1439-1487)
Anna Trolle (1476-1532)
Birgitta Nilsdotter yngre Grip (1510-1549)
Jakob Björnsson (Bååt), till Stäflö (1549-1588)
Bengt Gotskalksson Ulv (1390-)
Birgitta Styke Arendsdotter (1394-)
Knut Bengtsson Ulv (-1471)
Lasse Ölfsson
Älessewe Abrahamsdotter
Gustav Laurensson Ängaätt (-1463)
Olof Haraldsson Hjulstaätt (-1435)
Lägg till moder...
Margareta Olofsdotter Hjulstaätt
Anna Gustavsdotter Ängaätt (-1483)
Bengt Knutsson Ulv (-1516)
Peder Jönsson Stiernsköld (1433-)
Lägg till moder...
Hans Pedersson Stiernsköld (1450-1500)
Klaus Klausson Slaweka
Johan Ingemundsson Wasa (1320-)
Lägg till moder...
Ingemund Jonsson Vasa (-1432)
Margareta Nilsdotter (1365-)
Märta Ingemundsdotter (1385-)
Klaus Klausson Slaweka (-1440)
Lägg till moder...
Katarina Klausdotter Slaveka
Elin Hansdotter Stiernsköld
Sten Bengtsson Ulv (-1554)
Anund Jönsson Ullsax (1490-)
Lägg till moder...
Kerstin Anundsdotter Ulfsax, till Byerum (1513-)
Karin Stensdotter Ulv
Jacob Jakobsson Snakenborg Bååt (1560-1627)
Holmfrid Pedersdotter Stårck
Elin Jakobsdotter Bååt (1578-1646)
Brita Lennartsdotter Svenske (1610-)
Margareta Silfversvärd (1641-1711)
Lars Rutensköld (-1732)
Hermannus Bredhult (-1313)
Lägg till moder...
NN Bredhult (1295-)
Lägg till moder...
Herman II Bredhult (1325-)
Ane Kante
Lägg till moder...
NN Kante
Markward I Bretholt (-1401)
Tidrik Swerting (1215-)
Lägg till moder...
Simon Swerting (-1307)
NN Hiddink
Herman Swerting (1280-1342)
Helwig Zobber
Herman Hiddink Swerting
Everhard van Dulmen (-1343)
Lägg till moder...
Gesenke van Dulmen
Fredrik Hiddinksson Swerting (1345-)
Lägg till moder...
NN Fredriksdotter Swerting (1370-)
Markward II Bretholt (1395-)
Constantin van Borstel (-1463)
Lägg till moder...
NN van Borstel
Markward III Bretholt (1448-)
Bartold van der Heyde (-1480)
Margareta Hagen
Catharina van der Heyde
Jasper Bretholt (1505-1566)
Ewart Rothard
Lägg till moder...
Ewert Rotert
Lägg till moder...
Jacob Rotert (-1486)
Roger Burstel (-1464)
Lägg till moder...
NN Burstel
Ewert Rotert (1480-1552)
Pawel Hersevelt
Lägg till moder...
Johan Hersevelt (-1500)
Gerd Satzem (-1491)
Margarete NN
Margareta Satzem
Agnete Hersevelt
Agnete Rotert
Evert I Bretholt (1545-1622)
Lägg till moder...
Evert II Bretholt (1580-1646)
Lägg till moder...
Claes Breitholtz (1620-1706)
Sven Knutsson (-1608)
Anna Hansdotter (1530-)
Anders Svensson Ödell-Ödla (1585-1630)
Severin Kijl
Lägg till moder...
Henning Severinsson Kijl
Pernilla Munck
Severin Kijl (1480-1553)
Sigvid Bentsen Ribbing (1280-)
Lägg till moder...
Mogens Sigvidsen Ribbing (1305-)
Lägg till moder...
Asser Mogensen Ribbing (1330-)
Lägg till moder...
Peder Assersen Ribbing (1355-)
Arvid Ribbing
Lägg till moder...
Knud Arvidsen Ribbing (1316-)
Ingeborg Bentsdotter (1335-)
Marine Knudsdotter Ribbing (1355-)
Knut Pedersson Ribbing (-1423)
Ture Kettilsson Bielke af Åkerö (1260-1327)
Bo Matsson Natt och Dag
Sigrid Knutsdotter (1220-)
Nils Sigridsson (-1299)
Johan Gregersson Sandbroätten
Lägg till moder...
Kristina Johansdotter (-1299)
Sigrid Nilsdotter Natt och Dag
Nils Turesson Bielke (1320-)
Sigrid Håkansdotter (-1371)
Sestrid Nilsdotter Bielke (1365-1417)
Peder Knutsson Ribbing (1409-)
Sten Bosson Natt och Dag (-1411)
Birger Karlsson Vinäsätten
Lägg till moder...
Karl Birgersson Vinäsätten (1325-)
Fredrik Moltke til Stridfeld (1230-)
Lägg till moder...
Adel Gert Moltke
Lägg till moder...
Gertrud Gertsdotter Moltke (1325-1401)
Ingeborg Karlsdotter Vinäsätten (1355-)
Bo Stensson Natt och Dag (-1469)
Sven Stensson Sture (-1424)
Gunhilda Matsdotter
Katarina Svensdotter Sture (1395-1469)
Märta Bosdotter Natt och Dag dy (1410-)
Knut Ribbing (1430-1518)
Gjurd Mattsson Stierna (-1428)
Lägg till moder...
Matts Gjurdsson Stierna (-1434)
Märta Jonsdotter en Stierna (född Ryzia) (1408-1490)
Gustaf Mattson Stierna
Peter Jonsson Bååt till Flöxhult (1385-1442)
Elin Henriksdotter Snakenborg (1390-1433)
Brita Petersdotter Bååth
Kerstin Gustafsdotter Stierna (1465-1526)
Malin Knutsdotter Ribbing (1497-1568)
Peder Säfringsson Kijl (-1588)
Christiern Drake (-1484)
Sven Krumme Bäk (1375-1458)
Timme Timmesen Abildgaard til Torbenfeld (1290-1342)
Lägg till moder...
Nils Timmesen Abildgaard (1320-)
Lägg till moder...
Claus Nielsen Abildgaard (1345-1397)
Lägg till moder...
Botilda Clausdotter Abildgaard (1390-1458)
Margareta Svensdotter Krumme (1416-1484)
Olof Drake (-1518)
Abjörn Sixtensson Sparre av Tofta (1270-)
Lucia Matsdotter äldre Oxenstierna
Bengt Abjörnsson (1293-1348)
Lägg till moder...
Jöns Bengtsson Drake af intorp (1340-1412)
Lägg till moder...
Arvid Jönsson Drake af Intorp (1376-)
Anders Prika i Gällstad
Lägg till moder...
Peter Andersson Prika (1350-)
Sigvid Bentsen Ribbing (1280-)
Lägg till moder...
Sigvid Rövaren Ribbing (1314-)
Ulf Gudmarsson Ulvåsa (1298-1344)
Birgitta Birgersdotter den heliga (1303-1373)
Märta Ulfsdotter Ulvåsa (1319-1371)
Ingeborg Sigvidsdotter Ribbing (1360-)
Ingegerd Pedersdotter Prika
Knut Arvidsson Drake af Intorp (sparre över stjärna) (1418-1459)
Ture Sparre över blad
Lägg till moder...
Bengt Turesson till Arvidstorp Sparre över blad (1374-1430)
Nils Gylta
Lägg till moder...
Gunnar Nilsson Gylta till Påtorp
Bo Persson (Oxehufvud), til Hellerup
Magdalena Bengtsdotter Krabbe
Olof Bosson Oxehufvud, til Hellerup (-1396)
Katarina Karlsdotter
Märta Olofsdotter Bragde, till Påtorp till Hellerup (1370-)
Märta Gunnarsdotter Gylta (1382-)
Kerstin Bengtsdotter Sparre över blad (1410-1459)
Arvid Knutsson Drake af Intorp (Sparre över Stjärna) (1440-1497)
Olof Jönsson Stenbock (1379-1455)
Lägg till moder...
Gustaf Olsson Stenbock till Toftaholm (-1492)
Lägg till moder...
Anna Gustafsdotter äldre Stenbock (1452-)
Märta Arvidsdotter (-1558)
Väpnare Arvid Olofsson Västbo-Drake (1509-1535)
Erland Jönsson Liljesparre
Lägg till moder...
Jöns Erlandsson Liljesparre (-1468)
Knud Liongasson
Lägg till moder...
Bengta Knutsdotter
Peder Jönsson Liljesparre (-1502)
Brita Carlsdotter
Olof Pedersson (-1501)
Johan Hård
Ingeborg Bengtsdotter
Laurens Joansson Hård till Kallset
Kerstin Olofsdotter
Gunnil Laurensdotter
Peder Olofsson Hård af Segerstad (1490-1532)
Johan Filipsson Aspenäs (-1280)
Ingeborg Svantepolksdotter (-1341)
Knut Jonsson (-1347)
Bengt Magnusson (-1294)
Sigrid den fagra (-1289)
Katarina Bengtsdotter¤
Magnus Knutsson Aspenäs (1299-1366)
Bengt Elofsson
Lägg till moder...
Helga Bengtsdotter (1300-)
Sven Magnusson Store (1380-)
Kristina Håkansdotter (1390-)
Björn Svensson Store (1432-)
Lägg till moder...
Tord Björnsson Store (-1508)
Bengt till Kallagård, Veddige sn, Halland
Bengt Turesson till Arvidstorp Sparre över blad (1374-1430)
Märta Gunnarsdotter Gylta (1382-)
Gunilla Bengtsdotter Sparre över blad (1412-)
Bengt Bengtsson Krabbe till Halland (-1495)
Gunnar Nilsson Gylta till Påtorp
Märta Olofsdotter Bragde, till Påtorp till Hellerup (1370-)
Gunhild Gunnarsdotter Gylta af Tofta (1412-1499)
Kerstin Bengtsdotter (-1490)
Karin Tordsdotter Store (1485-1520)
Brita Persdotter Hård af Segerstad
Agneta Arvidsdotter Västbo-Drake (-1615)
Knut Pedersson Kijl (1560-1603)
Brita Olofsdotter (-1649)
Agneta Kijl (-1630)
Margareta Ödell-Ödla (1624-1680)
Maria Breitholtz (1665-1731)
Margareta Rutensköld (1693-)
1693-- (kvinna)

1693
Birthplace: Margareteholm, of Sandhems, Skarbrg Sweden
Death:
Närstående:
Dotter till Lars Rutensköld och Maria Breitholtz
Hustru till Nils Georg Lilljebjörn
Moder till Adolf Lilljebjörn; Magdalena Lilljebjörn; Maria Charlotta Lilljebjörn; Fredrik Magnus Lilljebjörn; Greta Lilljebjörn och 1 annan
Syster till Claes Georg Rutensköld; Edvard Rutensköld; Adolf Rutensköld; Maria Elisabet Rutensköld; Hedvig Catharina Rutensköld och 2 andra

Kopplingar till andra personer:
  • gift med Nils Georg Liljebjörn (1691-1742)

  • Maria Charlotta Liljebjörn (1723-1771)
    Anna Catharina Brunmark (1741-1741)
    Johan Brunmark (1742-1800)
    Olof Brunmark (1780-1841)
    Anna Christina Brunmark (1821-1880)
    Johan Petter Brunmark (1823-1882)
    Johanna Lovisa Brunmark (1859-)
    Anna Brunmark (1880-)
    Olof Alfred Brunmark (1861-1863)
    Olof Alfred Brunmark (1864-1910)
    Barn
    Mildred Brunmark (1897-1990)
    Carl Brunmark (1866-1948)
    Barn
    Carl C Brunmark (1899-1905)
    John R Brunmark (1901-1971)
    August Brunmark (1869-1945)
    Johan Brunmark (1871-1926)
    Walter John Brunmark (1897-1974)
    Elmer H Al Brunmark (1900-1976)
    Hildur Pauline Brunmark Hardy (1907-1994)
    Emil Brunmark (1874-1906)
    Carl Brunmark (1825-1853)
    Andreas/Anton Brunmark (1827-)
    Fredrik Brunmark (1830-1877)
    Lovisa Vilhelmina Brunmark (1832-)
    Augusta Eklund (1866-1957)
    Beda (1868-)
    Johanna Lovisa (1871-)
    Johan Oskar Brunmark (1872-1952)
    Sofia Matilda Johannesson (1875-1948)
    Olof Gustav Brunmark (1834-1844)
    Kerstin Brunmark (1783-1783)
    Lisa Brunmark (1745-1820)
    Peter Söderström (1780-)
    Maria Charlotta Söderström (1784-1840)
    Johan Petter Wedin (1810-1862)
    Kristina Charlotta Wedin (1844-1924)
    Johan Emanuel (1869-)
    Maria (1875-1876)
    Hulda Persson (1880-1948)
    Karl Allan Persson (1909-1983)
    Karin Andersson (1910-1993)
    Bengt Adolf Wedin (1846-1878)
    Elin Vedin (1871-)
    Anna Bäckström (1873-1960)
    Oscar Vedin (1875-1960)
    Laura Larsson (1877-1958)
    Erik Valfrid Wedin (1850-)
    Lena Cajsa Vedin (1853-1891)
    Ture Bruno Löwendahl (1882-1958)
    Hugo Brynolf Löwendahl (1884-1889)
    Klaes Julius Löwendahl (1886-1973)
    Villy Löwendahl (1914-1916)
    Inga Maria Appelberg (1917-2003)
    Elsa Maria Löwendahl (1888-1890)
    Hildur Elvira Löwendahl (1889-1889)
    Jan Peter Vedin (1857-1878)
    Anna Sofia Vedin (1860-)
    Bengt Adolph Wedin (1814-)
    Nils Wedin (1819-1820)
    Erik Gustaf Wedin (1824-1827)
    Greta Maria Bruhnmark (1747-1837)
    Stina Maria Bergsten f. Sundelin (1772-1827)
    Carl Petter Bergsten (1797-1835)
    Magnelia Bergsten (1829-1829)
    Lena Maria Bergsten (1800-)
    Jan Gustaf Bergsten (1802-1803)
    Anna Carolina Bergsten (1804-1858)
    Emil Anton Mortimer Eugén Stjernman (1826-1914)
    Bengt Johan Broström (1833-1833)
    Carolina Maria Elisabeth Broström (1835-1913)
    Calle Johannesson (1859-1884)
    Ingeborg Johannesdotter (1861-1919)
    Erland Johan Jansson (1893-1969)
    Maria Lavinia Jansson (1896-1938)
    Johan Johannesson (1864-)
    Mårten Johannesson (1866-)
    Bengt Johannesson Broström (1869-1920)
    Karl Hugo Broström (1897-1978)
    Göran Herman Broström (1900-1978)
    Håkan Yngve Broström (1902-1986)
    Gunnar Erland Broström (1906-1971)
    Barn
    Samuel Johansson (1871-1939)
    Karl Ragnar Samuelsson (1898-1973)
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Ragnhild Elisabet Skogsberg (1902-1995)
    Carolina Säll f. Johansson (1875-1964)
    Susanna Johannesson (1878-)
    Anna Sofia Broström (1838-1843)
    Carl Fredrik Broström (1844-)
    Erland Broström (1867-)
    Magdalena Sundelin (1773-1809)
    Erik Gustaf Bergström (1798-1844)
    Johan Gustaf Bergström (1835-1885)
    Gustaf Alfrid Bergström (1858-1887)
    Gustaf Arvid Bergström (1882-)
    Greta Matilda Bergström (1885-)
    Carl Axel Bergström (1837-1861)
    Charlotta Carolina Bergström (1857-1860)
    Carl Edvard Bergström (1859-1860)
    Johanna Ulrika Bergström (1839-)
    Maria Ulrika Bergström (1800-1800)
    Jan Fredrik Bergström (1801-)
    Maria Ulrika Bergström (1803-)
    Elisabet Christina Bergström (1805-1806)
    Sofia Amalia Bergström (1808-1809)
    Johan Sundelin (1775-1833)
    Johan Rickard Sundelin (1801-1829)
    Carl Gustaf Sundelin (1803-1804)
    Carl Fredrik Sundelin (1808-1879)
    Charlotta Elisabet Nyvall (1845-1932)
    Matilda Sohlberg f. Jansson (1873-1963)
    Herbert Gustaf Solberg (1896-1981)
    Rut Lizzie Margareta Göransson f. Solberg (1920-1976)
    Sigge Karl Olof Solberg (1922-1987)
    Barn
    Barn
    Rut Lovisa Solberg (1898-1900)
    Karl Johan Jansson (1875-1934)
    Lovisa Jansson (1878-1961)
    Elsa Matilda Andersson f. Hertzfält (1903-1989)
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Ruth Charlotta Benneberg f. Hertzfält (1906-2002)
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Karl Birger Hertsfält (1909-1962)
    Per Gustaf Jansson (1881-1963)
    Gustaf Sixten Roland Jansson (1910-1968)
    Rolf David Harry Jansson (1912-1966)
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Gossebarn Jansson (1913-1914)
    Gossebarn Jansson (1917-1917)
    Rut Karin Margareta Jansson (1922-2008)
    Rigmor Margareta Lithell (1948-)
    Charlotta Margareta Windahl (1973-)
    Barn
    Barn
    Gustav Robert Andreas Windahl (1975-)
    Hans Torgny Christoffer Windal (1980-)
    Barn
    Barn
    Vera Svea Windal (2011-)
    Ingegärd Linnéa Jansson (1927-1927)
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Barn
    Gustaf Mauritz Sundelin (1811-1901)
    Hulda Gustava Fredrika Sundelin (1845-1927)
    Lydia Elisabeth Sundelin (1847-1930)
    Sven Fredrik Sundelin (1777-)
    Anders Damqvist (1781-1855)
    Greta Lisa Damqvist (1788-)
    Lars Gustaf Damqvist (1788-)
    Brita Christina Damqvist (1812-1874)
    Carl Gustaf Bergendahl (1837-1888)
    Anders Brunmark (1750-1750)
    Maria Lena Brunmark (1750-1750)

    Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

    Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn AndreasWindahl som gjort släktträdet.

    Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.