Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Christian Barnekow (1694-1762)
Magnus Stenbock (1664-1717)
Lägg till fader...
Sigrid Gustafsdotter (-1586)
Gabriel Oxenstierna (1586-1656)
Eskil Isaksson (-1488)
Lägg till moder...
Nils Eskilsson (-1520)
Ingeborg Larsdotter
Axel Nilsson (-1554)
Margareta Pedersdotter
Gustaf Axelsson Banér (1547-1600)
Christina Sture (1559-1619)
Anna Banér (1585-1656)
Bengt Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1623-1702)
Erik Stenbock (1612-1659)
Catharina von Schwerin (1617-)
Magdalena Stenbock (1649-1727)
Eva Magdalena Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1671-1722)
Eva Charlotta Juliana Viktoria Stenbock (1710-1785)
Kjell Christoffer Barnekow (1730-1818)
Ulrika Christina Hamilton af Hageby (1748-1784)
Christian Barnekow (1773-1830)
Henrik Ramel (1550-)
Elsa Brahe (-1619)
Henrik Ramel (1601-)
Margareta Skeel
Hans Ramel (1641-1711)
Vibeka Lindenov (1655-1725)
Malte Ramel (1684-)
Hedvig Sofia Skytte af Sätra (1702-1724)
Hans Ramel (1724-1799)
Lägg till fader...
Christoffer Crumbügel
Lägg till moder...
Polykarpus Crumbügel (1629-1698)
Hebbla Standorph
Salomon Cronhielm af Hakunge (1666-1724)
Sigge Larsson Sparre af Rossvik (1442-1509)
Måns Bengtsson (1410-1476)
Ermegård Fikkesdotter (1445-)
Kerstin Månsdotter Natt och Dag (1467-)
Lars Siggesson d.y Sparre af Rossvik (1498-1554)
Brita Trolle
Erik Larsson Sparre (1550-1600)
Ebba Brahe (1555-1634)
Carl Eriksson Sparre (1595-1632)
Johan Månsson Natt och Dag (-1520)
Lägg till moder...
Äke Johansson Natt och Dag (1500-)
Lägg till moder...
Johan Åkesson Natt och Dag (-1565)
Lägg till moder...
Axel Johansson Natt och Dag (-1604)
Magnus Bonde
Katarina Ingvarsdotter
Tord Bonde (-1546)
Ingrid Amundsdotter
Jöns Bonde (-1566)
Birger Nilsson
Brita Joakimsdotter Brahe (1518-1554)
Klara Birgersdotter (1536-1566)
Ingel Bonde (-1604)
Margareta Axelsdotter (1597-1623)
Axel Carlsson Sparre (1620-1679)
Erik Stenbock (1612-1659)
Catharina von Schwerin (1617-)
Beata Stenbock (1638-)
Charlotta Sparre (1661-1724)
Beata Cronhielm af Hakunge (1700-1728)
Amalia Beata Lewenhaupt (1726-1810)
Hans Henrik Ramel (1752-1791)
Nicolaus Gudmundi Krok (1575-1646)
Sigrid Andersdotter (-1625)
Anders Krok (1622-)
Maria Mums
Axel Gyllenkrok (1664-1730)
Maria Hegardt (1686-1753)
Fredrik Gustaf Gyllenkrok (1724-1795)
Ture Stensson (1380-)
Margareta Eriksdotter Krummedige (-1451)
Ture Turesson (1425-1490)
Lägg till moder...
Peder Turesson (-1520)
Karin Nilsdotter (-1520)
Ture Pedersson Bielke (1507-1577)
Sigrid Sture (1538-1613)
Nils Bielke (1569-)
Lägg till fader...
Sigrid Gustafsdotter (-1586)
Ingeborg Oxenstierna (1581-1661)
Ture Bielke (1606-1648)
Gustaf Axelsson Banér (1547-1600)
Christina Sture (1559-1619)
Svante Gustafsson Banér (1584-1628)
Ebba Grip (1583-1666)
Christina Anna Banér (-1652)
Nils Bielke (1644-1716)
Gustaf Carlsson Horn af Kanckas (1592-1657)
Sigrid Bielke af Åkerö (1620-1679)
Eva Horn af Björneborg (1653-1740)
Ture Gabriel Bielke (1684-1763)
Lägg till fader...
Ingrid Carlsdotter Ekebom (1627-1703)
Carl Piper (1647-1716)
Olof Hansson Törne (1640-1713)
Margareta Andersén (1653-1727)
Christina Törnflycht (1673-1752)
Charlotta Christina Piper (1694-1727)
Eva Charlotta Bielke (1717-1794)
Maria Ulrika Gyllenkrok (1758-1787)
Elisabet Amalia Charlotta Ramel (1780-1816)
Claes Edvard Barnekow (1809-1878)
Carl Henrik Wrede (1606-1654)
Herman Fleming (-1490)
Elin Filipusdotter
Per Fleming (-1520)
Elin Lydeke
Herman Fleming (-1583)
Gertrud Håkansdotter
Claes Fleming (1540-1616)
Elin Henriksdotter Horn
Henrik Fleming (1584-1650)
Ebba Erlandsdotter Bååt (-1630)
Märta Fleming (1619-1666)
Fabian Wrede av Elimä (1654-1709)
Jakob Mac-Dougall (-1674)
Anna von der Berge (1595-1633)
Gustaf Duwall (1630-1692)
Volmar Uexkull
Anna Tiesenhausen
Didrik Uexkull
Anna Titfer
Volmar Uexkull (-1627)
Lägg till fader...
Cecilia Magnusdotter (-1522)
Gustav Vasa (1496-1560)
Margareta Eriksdotter (1516-1551)
Magnus Vasa (1542-1595)
Anna von Haubitz (1500-)
Helena Magnusdotter Gyllenhielm (1572-1630)
Didrik Yxkull (1591-1637)
Olof Bosson (-1556)
Bengta Mattsdotter Kafle (-1575)
Bo Olofsson (-1567)
Elsa Isaksdotter
Olof Bosson d.y. (1580-)
Märta Posse (1580-1610)
Beata Olofsdotter Oxehufvud (1605-)
Helena Yxkull (1630-1691)
Helena Gustaviana Duwall (1661-1700)
Fabian Wrede av Elimä (1694-1768)
Erik Larsson Sparre (1550-1600)
Ebba Brahe (1555-1634)
Lars Eriksson Sparre (1590-1644)
Gustaf Axelsson Banér (1547-1600)
Christina Sture (1559-1619)
Märta Banér (1590-)
Carl Larsson Sparre (1627-)
Catharina Lucia von Minningerode
Jakob Casimir Sparre (1661-1701)
Abraham Eriksson (1512-1556)
Åke Jöransson
Märta Bengtsdotter
Anna Tott (1515-1552)
Erik Abrahamsson Leijonhufvud (1551-1616)
Joen Olofsson (-1556)
Carin Bese (-1585)
Arent Jonsson Gyllenhorn (-1580)
Anna Björnsdotter
Elisabet Gyllenhorn (1573-1648)
Gustaf Leijonhufvud (1597-1658)
Erik Larsson Sparre (1550-1600)
Ebba Brahe (1555-1634)
Catharina Sparre (1588-1652)
Abraham Leijonhufvud (1627-1676)
Mattias Kagge (1400-)
Birgitta Germudsdotter (-1484)
Nils Mattsson Kagge
Anna Pedersdotter (1470-)
Mattias Nilsson Kagg (1500-1569)
Elin Lindormsdotter
Nils M Kagg (1560-1601)
Olof Pedersson (1460-1501)
Gunnil Laurensdotter
Peder Hård (-1534)
Carin Tordsdotter
Lars Pedersson Hård af Segerstad (-1563)
Brita Ribbing (1530-1592)
Brita Hård (1563-1630)
Nils Kagg (1598-1653)
Margareta Bonde (1615-1658)
Brita Kagg (1641-1678)
Brita Leijonhufvud (1666-1712)
Catharina Charlotta Sparre (1687-1759)
Fabian Casimir Wrede (1724-1795)
Göran Fleming af Liebelitz (1687-1754)
Lägg till moder...
Catharina Charlotta Fleming af Liebelitz (1739-1764)
Fabian Wrede af Elimä (1760-1824)
Louis Ernest Joseph Sparre (1737-)
Adelaide Thèsèse Hardouin de Beaumois (1740-1795)
Marie Stanislas Josefine Sparre (1764-1824)
Fabian Ernst Wrede (1782-1833)
Erik Benzelius d.ä (1632-1709)
Margareta Odhelia (1653-1693)
Erik Benzelius d.y (1675-1743)
Jesper Svedberg (1653-1735)
Sara Behm (1666-1696)
Anna Svedberg (1686-1766)
Carl Jesper Benzelius (1714-1793)
Johanna Helena Arnell (1729-1793)
Carl Erik Benzelstierna (1749-1826)
Haquin Tholijn (1704-1780)
Lasse Beck (-1501)
Lägg till moder...
Jokum Beck (-1572)
Lägg till moder...
Lave Beck (1530-1607)
Lägg till moder...
Jakob Beck (1566-1622)
Lägg till moder...
Jokum Beck (-1682)
Else Friis (1615-1696)
Lave Beck (-1710)
Eleonora Sofia Ulfeld (-1698)
Joakim Beck (1684-)
Anna Maria Hansdotter Delphin (-1754)
Maria Sofia Beck-Friis (1723-1783)
Eleonora Sofia Stjernblad (1758-1829)
Eva Charlotta Benzelstierna (1788-1875)
Eva Agata Stanislas Wrede af Elimä (1813-1897)
Louis Casimir Fabian Ernst Barnekow (1848-1904)
Matilda Ulrika Augusta Montgomery (1853-1928)
Hedda Stanislas Sofia Barnekow (1878-)
1878-01-03-- (kvinna)

Hedda Stanislas Sofia föddes 3 januari 1878 på Strö

Stiftsjungfru

Gift 4 december 1906 med Per Olof Carlander
Paret fick

Hedda blev..

----------------------
Barnekow nr 128 Tab 15
Montgomery nr 1960

Kopplingar till andra personer:
  • Dold


  • Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

    Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn Historia som gjort släktträdet.

    Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.