Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Folke Filbyter (Folkungaätten)
Lägg till moder...
Ingevald Folkesson (Folkungaätten)
Lägg till moder...
Folke den Digre (Folkungaätten)
Erik III Emundsson av Sverige (-900)
Lägg till moder...
Björn Eriksson av Sverige (867-950)
Ingeborg (870-)
Olof Björnsson av Sverige (-975)
Ingeborg Thraudsdotter
Styrbjörn Starke av Sverige (-985)
Lägg till moder...
Thorgils Sprakaleg
Lägg till moder...
Ulf Thorgilsson (-1027)
Sigurd Ragnarsson Ormöga
Heluna Bleja av England
Hardeknut Sigurdsson (-850)
Lägg till moder...
Gorm den gamle av Danmark (840-936)
Tyra Haraldsdotter Danebod (-935)
Harald Blåtand av Danmark (910-986)
Tofa av Wenden
Sven Tveskägg av Danmark (960-1014)
Skoglar-Toste (909-999)
Lägg till moder...
Sigrid Storråda (935-1410)
Estrid Svensdotter av Danmark
Sven II Estridsson av Danmark (1020-1074)
Lägg till moder...
Knut IV av Danmark (-1086)
Balduin II av Flandern (866-918)
Elfrida av Wessex (877-929)
Arnulf I av Flandern (-964)
Herbert II av Vermandois (880-943)
Adele av Frankrike
Adele av Vermandois (915-960)
Balduin III av Flandern (-962)
Mechthild av Sachsen (942-1008)
Arnulf II av Flandern (961-987)
Rozala (> Susanna) av Ivrea (-1004)
Balduin IV av Flandern (980-1035)
Ogive av Luxemburg (-1030)
Balduin V av Flandern (1012-1067)
Robert den Starke av Anjou (-866)
Adelais av Tours
Robert I av Frankrike (860-923)
Herbert I av Vermandois (849-907)
Luitgard
Beatrice av Vermandois (-931)
Hugo den Store av Frankrike (898-956)
Otto av Sachsen (-912)
Hedvig av Babenberg (-903)
Henrik I av Tyskland (876-936)
Theoderik av Sachsen (-917)
Reginlind
Mathilda av Sachsen (896-968)
Hedvig av Tyskland
Hugo Capet av Frankrike (940-996)
Rainulf II av Akvitanien (-890)
Lägg till moder...
Eble av Akvitanien (-932)
Emillane
Vilhelm III av Akvitanien (-963)
Robert I (Rollo) av Normandie
Popa av Bayeux
Adele av Normandie
Adele av Poitou (-1004)
Robert II av Frankrike (972-1031)
Guillaume II av Arles
Adelais (Blanche) av Anjou
Constance av Arles (988-1032)
Adele av Frankrike (1009-1079)
Robert I av Flandern (1035-1093)
Wichmann [II] av Hamaland (820-881)
Lägg till moder...
Egbert av Sachsen (855-932)
Lägg till moder...
Billung av Sachsen (880-967)
Imma? (885-)
Herman Billung av Sachsen (-973)
Oda (Hildesuit)
Bernhard I av Sachsen (-1011)
Hildegard av Stade (-1011)
Bernhard II av Sachsen (-1059)
Berthold av Nordgau (-980)
Eilika av Walbeck (-1015)
Henrik av Schweinfurt (-1017)
Gerberga av Hammerstein
Eilika av Schweinfurt (-1056)
Gertrud av Sachsen (1028-1113)
Adele av Flandern (1065-1115)
Ingegerd Knutsdotter av Danmark (1085-)
Bengt Snivel (Folkungaätten)
Lägg till moder...
Karl Döve (Folkungaätten) (-1220)
Lägg till moder...
Karl Karlsson (Ulv) (1220-)
Lägg till moder...
Ulf Karlsson (Ulv) (1247-1281)
Lägg till fader...
Ingeborg
Karl Ingeborgason (Lejonbalk)
Matts (Boberg)
Lägg till moder...
Bengt Mattsson (Boberg)
Lägg till moder...
Sigtrygg Bengtsson (Boberg)
Bengt Snivel (Folkungaätten)
Lägg till moder...
Magnus Minnesköld (Folkungaätten)
Lägg till moder...
N N Magnusdotter (Folkungaätten)
Ulfhild Sigtryggsdotter (Boberg)
N N Karlsdotter (Lejonbalk)
Ingeborg Ulfsdotter (Ulv)
(kvinna)

Personakt

Användaren har angivit att denna person är avliden.
Birgitta Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ingeborg Barnamsdotter
Märta Gisladotter (Sparre av Aspnäs)
Tord Röriksson Bonde (-1417)
Knut Tordsson Bonde
Karl VIII Knutsson Bonde (1408-1478)
Kristina Karlsdotter Bonde (1432-)
Kristina Eriksdotter (Gyllenstierna af Lundholm)
Karin Hansdotter Tott
Maria Haraldsdotter Soop (-1564)
Anna Eriksdotter Roos af Hjelmsäter (-1620)
Barbro Bengtsdotter Krabbe (af Svaneby) (-1663)
Bengt Carlsson Lilliestielke (1628-1706)
N N Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ramborg Karlsdotter (Oxhuvud, Karl Bengtssons ätt)
Ingrid Siggadotter (Håkan Tunasons ätt) (-1413)
Jöns Porsesson Geet (-1413)
Elisif Jönsdotter Geet
Anna Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
Margareta Bengtsdotter (tre ollon på gren)
Brita Larsdotter
Ericus Jacobi Skinnerus (-1597)
Erik Eriksson Geete (1587-1651)
Elisabet Cecilia Geete (1618-)
Christina Silfversparre
Erik Henrik Rappe (1661-1727)
Ramborg Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
Kristina Birgersdotter (Häggasönernas ätt)
Erik Jönsson (Rosenstråle)
Brita Eriksdotter (Rosenstråle)
Margareta Christoffersdotter
Tuve Tuvesson Hökeflycht (-1644)
Paul Tuvesson Hökeflycht (-1678)
Gustaf (Paulsson) Hökeflycht (1662-1722)
N N Siggadotter (Håkan Tunasons ätt)
N N Håkansdotter (Halsten Peterssons ätt)
Gustaf Ulfsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Ramborg Gustafsdotter (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Bengt Gregersson (Lillie)
Birgitta Bengtsdotter (Lillie)
Anna Bengtsdotter Gylta (-1579)
Metta Svensdotter Ribbing
Margareta Erlandsdotter Kafle
Ingeborg Hansdotter Lindelöf (af Kedom)
Metta Larsdotter Hierta (1641-1679)
Peder Svensson Ribbing (1544-1604)
Märta Pedersdotter Ribbing (1572-1622)
Bengt Lindormsson Bock af Näs (1600-1676)
Catharina Bengtsdotter Bock af Näs (-1685)
Nils Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1359)
Ingeborg Nilsdotter (Sparre av Tofta)
Bengta Bengtsdotter (Oxenstierna)
Märta Magnusdotter Kase
Karl Magnusson (Eka)
Magnus Karlsson (Eka)
Cecilia Månsdotter (Eka)
Gustav I av Sverige (1496-1560)
Erik XIV av Sverige (1533-1577)
Virginia Eriksdotter (1559-1633)
Elisabet Håkansdotter Hand (1588-1651)
Märta Gyllensvärd (1620-1694)
Elisabet Silfversvärd (1654-1705)
Ulf Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1347)
Karl Ulfsson (Sparre av Tofta) (1317-1407)
Margareta Karlsdotter (Sparre av Tofta) (-1429)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Birgitta Gustafsdotter Sture (sjöbladsätten) (-1472)
Erik Johansson (Vasa) (1465-1520)
Gustav I av Sverige (1496-1560)
Erik XIV av Sverige (1533-1577)
Virginia Eriksdotter (1559-1633)
Elisabet Håkansdotter Hand (1588-1651)
Märta Gyllensvärd (1620-1694)
Elisabet Silfversvärd (1654-1705)
Johan Gustafsson Ekman (1685-1762)
Karl VIII Knutsson Bonde (1408-1478)
Kristina Karlsdotter Bonde (1432-)
Kristina Eriksdotter (Gyllenstierna af Lundholm)
Karin Hansdotter Tott
Maria Haraldsdotter Soop (-1564)
Anna Eriksdotter Roos af Hjelmsäter (-1620)
Barbro Bengtsdotter Krabbe (af Svaneby) (-1663)
Bengt Carlsson Lilliestielke (1628-1706)
Maria Bengtsdotter Lilliestielke (1669-1749)
Catharina Maria Hökeflycht (1700-1770)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn larsingemar som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.