Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Wichmann [II] av Hamaland (820-881)
Lägg till moder...
Egbert av Sachsen (855-932)
Lägg till moder...
Billung av Sachsen (880-967)
Imma? (885-)
Herman Billung av Sachsen (-973)
Oda (Hildesuit)
Bernhard I av Sachsen (-1011)
Hildegard av Stade (-1011)
Bernhard II av Sachsen (-1059)
Berthold av Nordgau (-980)
Eilika av Walbeck (-1015)
Henrik av Schweinfurt (-1017)
Gerberga av Hammerstein
Eilika av Schweinfurt (-1056)
Gertrud av Sachsen (1028-1113)
1028--1113 (kvinna)

Personakt

Adele av Flandern (1065-1115)
Ingegerd Knutsdotter av Danmark (1085-)
Bengt Snivel (Folkungaätten)
Birger Brosa (Folkungaätten) (-1202)
Folke Birgersson (Folkungaätten) (-1210)
Holmger Folkason (Hama)
Ulf Holmgersson (Hama)
Lars Ulfsson (Hama)
Helena Larsdotter (Hama)
Bengt Jonsson (Aspenäsätten)
Greger Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Greger Mattsson (Lillie)
Knut Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Sven Magnusson Pik [mussla]
N N Ulfsdotter (Hama)
N N Torkelsdotter
N N Haraldsdotter (Gren)
Ramborg Staffansdotter (Ulv)
Matts Ödgislesson (Lillie)
Greger Mattsson (Lillie)
Sten Haraldsson (Gren)
Harald Stensson (Gren)
Cecilia Haraldsdotter (Gren)
Sigrid Eskilsdotter Banér (-1527)
Sune Folkason (Folkungaätten) (-1247)
Bengta Sunadotter (Folkungaätten)
Ingeborg Svantepolksdotter (Svantepolk Knutssons ätt)
Anund Tunesson [d y] (Vingätten)
Ingeborg Anundsdotter (Vingätten)
Anund Jonsson (Lejonansikte, Hemming Ödgislasons ätt) (-1397)
Kristina Anundsdotter (Lejonansikte, Hemming Ödgislasons ätt)
Gustaf Anundsson Sture (sjöbladsätten) (-1444)
Birgitta Jonsdotter (Aspenäsätten)
Kristina Petersdotter (Peter Ragvaldssons ätt)
Arvid Gustafsson (Sparre av Vik) (-1379)
Margareta Arvidsdotter (Sparre av Vik) (-1415)
Sten Turesson (Bielke)
Knut Jonsson (Aspenäsätten)
Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten)
Bo Bosson (Natt och Dag)
Märta Bosdotter (Natt och Dag) (-1414)
Anund Algotsson Sture (sjöbladsätten) (-1434)
Sten Bosson (Natt och Dag) (-1410)
Bengt Stensson (Natt och Dag)
Bo Stensson (Natt och Dag)
Jon Knutsson (Aspenäsätten)
Bengt Jonsson (Aspenäsätten)
Greger Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Knut Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Ingegerd Svantepolksdotter (Svantepolk Knutssons ätt)
Birgitta Brynjulfsdotter (Bengt Hafridssons ätt)
Katarina Gregersdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Erengisle Nilsson (Hammerstaätten)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
N N Brynjulfsdotter (Bengt Hafridssons ätt)
Bengta Algotsdotter (Algotssönernas ätt)
Märta Jonsdotter
Birgitta Gustafsdotter (Ros av Horshaga)
Märta Andersdotter (Öra)
Ingrid Svantepolksdotter (Svantepolk Knutssons ätt)
Knut Folkesson (Algotssönernas ätt)
Birgitta Knutsdotter (Algotssönernas ätt)
Helena Magnusdotter (Sparre av Vik)
Margareta Arvidsdotter (Sparre av Vik) (-1415)
Sten Turesson (Bielke)
N N Magnusdotter (Sparre av Aspnäs)
Gotskalk Bengtsson (Ulv)
Bengt Gotskalksson (Ulv)
Knut Birgersson (Folkungaätten) (-1208)
Cecilia Knutsdotter (Folkungaätten)
Ingegerd Filipsdotter (Aspenäsätten)
N N Karlsdotter (Fånöätten)
Ingegerd Filipsdotter (Rumbyätten)
Greger Magnusson (Folkungaättens oäkta gren)
Katarina Gregersdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Erengisle Nilsson (Hammerstaätten)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Helena Magnusdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Bengta Karlsdotter (Färla)
Ramborg Israelsdotter (Finstaätten)
Kristina Anundsdotter (Lejonansikte, Hemming Ödgislasons ätt)
Ingeborg Magnusdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Ingegerd Karlsdotter (stjärnor på balk)
Magnus Ragvaldsson (Fargalt)
Ingegerd Magnusdotter (Fargalt)
Ragvald Magnusson (Fargalt)
Johan Magnusson (Folkungaättens oäkta gren)
Ingegerd Johansdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Magnus Trottesson (Eka)
Karl Magnusson (Eka)
Johan Filipsson (Aspenäsätten) (-1280)
Birgitta Jonsdotter (Aspenäsätten)
Kristina Petersdotter (Peter Ragvaldssons ätt)
Arvid Gustafsson (Sparre av Vik) (-1379)
Margareta Arvidsdotter (Sparre av Vik) (-1415)
Sten Turesson (Bielke)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Knut Jonsson (Aspenäsätten)
Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten)
Bo Bosson (Natt och Dag)
Märta Bosdotter (Natt och Dag) (-1414)
Anund Algotsson Sture (sjöbladsätten) (-1434)
Gustaf Anundsson Sture (sjöbladsätten) (-1444)
Sten Bosson (Natt och Dag) (-1410)
Bengt Stensson (Natt och Dag)
Birgitta Bengtsdotter (Natt och Dag)
Bo Stensson (Natt och Dag)
Märta Bosdotter (Natt och Dag)
Jon Knutsson (Aspenäsätten)
Bengt Jonsson (Aspenäsätten)
Greger Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Greger Mattsson (Lillie)
Knut Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Sven Magnusson Pik [mussla]
N N Filipsdotter (Aspenäsätten)
Birgitta Filipsdotter (Horthorn, Törne Matssons ätt)
Cecilia Röriksdotter (Algotssönernas ätt)
Birgitta Knutsdotter (Tyrgils Knutssons ätt) (-1395)
Brynjulf Jonsson Roos af Hjelmsäter
Knut Brynjulfsson Roos af Hjelmsäter
Knut Knutsson Roos af Hjelmsäter
Karl Döve (Folkungaätten) (-1220)
Karl Karlsson (Ulv) (1220-)
Ulf Karlsson (Ulv) (1247-1281)
Filip Ulfsson (Ulv)
Bengt Filipsson (Ulv)
Gotskalk Bengtsson (Ulv)
Bengt Gotskalksson (Ulv)
Arent Bengtsson (Ulv)
Karin Arentsdotter (Ulv)
Arent Persson (Örnflycht)
Metta Arentsdotter (Ulv)
Birgitta Bengtsdotter (Lillie)
Karl Filpsson (Ulv)
Holmger Karlsson (Ulv)
Katarina Holmgersdotter (Ulv)
Ture Stensson (Bielke) (-1425)
Birgitta Turesdotter (Bielke) (-1436)
Kristina Karlsdotter Bonde (1432-)
Ulf Filipsson (Ulv)
Staffan Ulfsson (Ulv)
Kristina Staffansdotter (Ulv)
Birgitta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Kristina Larsdotter (balk)
Märta Lindormsdotter (Vinge)
Ingrid Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Anna Gustafsdotter (Stenbock)
Kristina Arvidsdotter (Drake af Intorp)
Märta Arvidsdotter (Drake af Intorp)
Märta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Hans Åkesson Tott (-1492)
Karin Hansdotter Tott
Ramborg Staffansdotter (Ulv)
Matts Ödgislesson (Lillie)
Greger Mattsson (Lillie)
Bengt Gregersson (Lillie)
Ingeborg Ulfsdotter (Ulv)
Birgitta Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ingeborg Barnamsdotter
Märta Gisladotter (Sparre av Aspnäs)
Tord Röriksson Bonde (-1417)
Knut Tordsson Bonde
Karl VIII Knutsson Bonde (1408-1478)
N N Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ramborg Karlsdotter (Oxhuvud, Karl Bengtssons ätt)
Ingrid Siggadotter (Håkan Tunasons ätt) (-1413)
Jöns Porsesson Geet (-1413)
Elisif Jönsdotter Geet
Anna Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
Ramborg Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
N N Siggadotter (Håkan Tunasons ätt)
N N Håkansdotter (Halsten Peterssons ätt)
Gustaf Ulfsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Ramborg Gustafsdotter (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Nils Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1359)
Ingeborg Nilsdotter (Sparre av Tofta)
Bengta Bengtsdotter (Oxenstierna)
Märta Magnusdotter Kase
Karl Magnusson (Eka)
Magnus Karlsson (Eka)
Ulf Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1347)
Karl Ulfsson (Sparre av Tofta) (1317-1407)
Margareta Karlsdotter (Sparre av Tofta) (-1429)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Birgitta Gustafsdotter Sture (sjöbladsätten) (-1472)
Erik Johansson (Vasa) (1465-1520)
Karl VIII Knutsson Bonde (1408-1478)
Kristina Karlsdotter Bonde (1432-)
Kristina Eriksdotter (Gyllenstierna af Lundholm)
Magnus Minnesköld (Folkungaätten)
Bengt Magnusson (Folkungaätten)
Magnus Bengtsson (Folkungaättens lagmansgren) (-1263)
Bengt Magnusson (Folkungaättens lagmansgren) (-1294)
Ingeborg Bengtsdotter (Folkungaättens lagmansgren) (-1314)
Israel Birgersson (Finstaätten) (-1351)
Ramborg Israelsdotter (Finstaätten)
Kristina Anundsdotter (Lejonansikte, Hemming Ödgislasons ätt)
Gustaf Anundsson Sture (sjöbladsätten) (-1444)
Birgitta Gustafsdotter Sture (sjöbladsätten) (-1472)
Katarina Birgersdotter (Finstaätten) (1300-)
Ingeborg Magnusdotter (Ulvåsaätten) (1327-1390)
Kristina Bengtsdotter (Bielke)
Henrik Gerhardsson Snakenborg
Elin Henriksdotter Snakenborg
Sofia Gertsdotter Snakenborg
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Margareta Bengtsdotter (Bielke)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Sigrid Bengtsdotter (Bielke) (-1392)
Tomas van Vitzen (-1415)
Sigrid Tomasdotter van Vitzen
Ture Bengtsson Bielke (-1414)
Sten Turesson (Bielke)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Katarina Bengtsdotter (Folkungaättens lagmansgren)
Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten)
Bo Bosson (Natt och Dag)
Märta Bosdotter (Natt och Dag) (-1414)
Anund Algotsson Sture (sjöbladsätten) (-1434)
Gustaf Anundsson Sture (sjöbladsätten) (-1444)
Sten Bosson (Natt och Dag) (-1410)
Bengt Stensson (Natt och Dag)
Birgitta Bengtsdotter (Natt och Dag)
Bo Stensson (Natt och Dag)
Märta Bosdotter (Natt och Dag)
Jon Knutsson (Aspenäsätten)
Bengt Jonsson (Aspenäsätten)
Greger Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Greger Mattsson (Lillie)
Knut Bengtsson (Aspenäsätten)
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Sven Magnusson Pik [mussla]
N N Magnusdotter (Folkungaätten)
Hafrid Sigtryggsdotter (Boberg)
Bengt Hafridsson (Bengt Hafridssons ätt)
Brynjulf Bengtsson (Bengt Hafridssons ätt)
Birgitta Brynjulfsdotter (Bengt Hafridssons ätt)
Katarina Gregersdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Erengisle Nilsson (Hammerstaätten)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
N N Brynjulfsdotter (Bengt Hafridssons ätt)
Bengta Algotsdotter (Algotssönernas ätt)
Märta Jonsdotter
Birgitta Gustafsdotter (Ros av Horshaga)
Märta Andersdotter (Öra)
Katarina Bengtsdotter (Bengt Hafridssons ätt)
N N
Bengt Nilsson (Oxenstierna)
Bengta Bengtsdotter (Oxenstierna)
Märta Magnusdotter Kase
Karl Magnusson (Eka)
Ramfrid Gustafsdotter (lejon)
Katarina Ulvasedotter
Margareta Tomasdotter (Grip)
Kristina Siggadotter
Magnus Olofsson Kase
Märta Magnusdotter Kase
Karl Magnusson (Eka)
N N Siggadotter
Ingrid Karlsdotter (bjälke)
Bengt Uddsson (Vinstorpaätten)
Birgitta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Ingrid Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Märta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Ramborg Israelsdotter (And) (-1331)
Gustaf Arvidsson (Sparre av Vik) (-1366)
Arvid Gustafsson (Sparre av Vik) (-1379)
Margareta Arvidsdotter (Sparre av Vik) (-1415)
Sten Turesson (Bielke)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Karl Sigtryggsson (Boberg)
Ulf Karlsson (lejon)
Margareta Ulvsdotter (lejon)
Magnus Gudmarsson (Ulvåsaätten)
Ingeborg Magnusdotter (Ulvåsaätten) (1327-1390)
Kristina Bengtsdotter (Bielke)
Henrik Gerhardsson Snakenborg
Elin Henriksdotter Snakenborg
Sofia Gertsdotter Snakenborg
Ingeborg Knutsdotter (Aspenäsätten)
Margareta Bengtsdotter (Bielke)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Sigrid Bengtsdotter (Bielke) (-1392)
Tomas van Vitzen (-1415)
Sigrid Tomasdotter van Vitzen
Ture Bengtsson Bielke (-1414)
Sten Turesson (Bielke)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
N N Sigtryggsdotter (Boberg)
Magnus Knutsson (Tyrgils Knutssons ätt)
Knut Magnusson (Tyrgils Knutssons ätt)
Birgitta Knutsdotter (Tyrgils Knutssons ätt) (-1395)
Brynjulf Jonsson Roos af Hjelmsäter
Knut Brynjulfsson Roos af Hjelmsäter
Knut Knutsson Roos af Hjelmsäter
Gustaf Knutsson Roos af Hjelmsäter
Tyrgils Knutsson (Tyrgils Knutssons ätt)
Margareta Tyrgilsdotter (Tyrgils Knutssons ätt)
Birgitta Knutsdotter (Algotssönernas ätt)
Helena Magnusdotter (Sparre av Vik)
Margareta Arvidsdotter (Sparre av Vik) (-1415)
Sten Turesson (Bielke)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
N N Magnusdotter (Sparre av Aspnäs)
Gotskalk Bengtsson (Ulv)
Bengt Gotskalksson (Ulv)
Arent Bengtsson (Ulv)
Ulfhild Sigtryggsdotter (Boberg)
Katarina Karlsdotter (Lejonbalk)
Bengta Ragvaldsdotter (Puke)
Peder Erengislesson Bonde
Bengta Pedersdotter Bonde
Bertil Pedersson (Lilliehöök af Gälared)
Birger Bertilsson (Lilliehöök af Gälared)
Tuve Birgersson (Lilliehöök af Gälared) (-1562)
Kettil Ragvaldsson (Puke)
N N Kettilsdotter (Puke)
Kristina Jonsdotter (Rickebyätten)
Kristiern Nilsson (Vasa) (1365-1442)
Johan Kristiernsson (Vasa) (1426-1477)
Erik Johansson (Vasa) (1465-1520)
N N Karlsdotter (Lejonbalk)
Filip Ulfsson (Ulv)
Bengt Filipsson (Ulv)
Gotskalk Bengtsson (Ulv)
Bengt Gotskalksson (Ulv)
Arent Bengtsson (Ulv)
Karin Arentsdotter (Ulv)
Metta Arentsdotter (Ulv)
Karl Filpsson (Ulv)
Holmger Karlsson (Ulv)
Katarina Holmgersdotter (Ulv)
Ture Stensson (Bielke) (-1425)
Birgitta Turesdotter (Bielke) (-1436)
Ulf Filipsson (Ulv)
Staffan Ulfsson (Ulv)
Kristina Staffansdotter (Ulv)
Birgitta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Kristina Larsdotter (balk)
Ingrid Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Anna Gustafsdotter (Stenbock)
Märta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)
Hans Åkesson Tott (-1492)
Ramborg Staffansdotter (Ulv)
Matts Ödgislesson (Lillie)
Greger Mattsson (Lillie)
Ingeborg Ulfsdotter (Ulv)
Birgitta Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ingeborg Barnamsdotter
Märta Gisladotter (Sparre av Aspnäs)
Tord Röriksson Bonde (-1417)
Knut Tordsson Bonde
N N Knutsdotter (Lejonbjälke)
Ramborg Karlsdotter (Oxhuvud, Karl Bengtssons ätt)
Ingrid Siggadotter (Håkan Tunasons ätt) (-1413)
Jöns Porsesson Geet (-1413)
Elisif Jönsdotter Geet
N N Siggadotter (Håkan Tunasons ätt)
N N Håkansdotter (Halsten Peterssons ätt)
Gustaf Ulfsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Nils Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1359)
Ingeborg Nilsdotter (Sparre av Tofta)
Bengta Bengtsdotter (Oxenstierna)
Märta Magnusdotter Kase
Karl Magnusson (Eka)
Ulf Abjörnsson (Sparre av Tofta) (-1347)
Karl Ulfsson (Sparre av Tofta) (1317-1407)
Margareta Karlsdotter (Sparre av Tofta) (-1429)
Birgitta Stensdotter (Bielke)
Birgitta Gustafsdotter Sture (sjöbladsätten) (-1472)
Karl VIII Knutsson Bonde (1408-1478)
Kristina Karlsdotter Bonde (1432-)
Birger Magnusson (Folkungaätten) (1200-1266)
Greger Birgersson (Folkungaättens oäkta gren) (-1276)
Magnus Gregersson (Folkungaättens oäkta gren)
Greger Magnusson (Folkungaättens oäkta gren)
Katarina Gregersdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Erengisle Nilsson (Hammerstaätten)
Katarina Erengisladotter (Hammerstaätten)
Ingeborg Gregersdotter (Aspenäsätten)
Greger Mattsson (Lillie)
Helena Magnusdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Bengta Karlsdotter (Färla)
Ramborg Israelsdotter (Finstaätten)
Kristina Anundsdotter (Lejonansikte, Hemming Ödgislasons ätt)
Gustaf Anundsson Sture (sjöbladsätten) (-1444)
Birgitta Gustafsdotter Sture (sjöbladsätten) (-1472)
Ingeborg Magnusdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Ingegerd Karlsdotter (stjärnor på balk)
Magnus Ragvaldsson (Fargalt)
Ingegerd Magnusdotter (Fargalt)
Birgitta Torkelsdotter Barun
Brita Månsdotter Frille
Ragvald Magnusson (Fargalt)
Elin (Helena) Ragvaldsdotter (Fargalt)
Måns Påvelsson (Ulfsparre af Broxvik)
Johan Magnusson (Folkungaättens oäkta gren)
Ingegerd Johansdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Magnus Trottesson (Eka)
Karl Magnusson (Eka)
Magnus Karlsson (Eka)
Cecilia Månsdotter (Eka)
N N Gregersdotter (Folkungaättens oäkta gren)
Margareta Filipsdotter (Örnsparre)
N N Magnusdotter (Håkan Tunasons ätt)
Bengt Fadersson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Märta Bengtsdotter (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Elin Andersdotter (Årbyätten)
Birgitta Arentsdotter (Pinnow)
Gertrud Andersdotter (Årbyätten)
Isak Isaksson (Banér)
Tomas Andersson (Årbyätten)
Märta Tomasdotter (Årbyätten)
Ulf Bengtsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Gustaf Ulfsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Ramborg Gustafsdotter (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Sigge Magnusson (Håkan Tunasons ätt)
Ingrid Siggadotter (Håkan Tunasons ätt) (-1413)
Jöns Porsesson Geet (-1413)
Elisif Jönsdotter Geet
Anna Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
Ramborg Andersdotter (Tre rutor av Slestad)
N N Siggadotter (Håkan Tunasons ätt)
N N Håkansdotter (Halsten Peterssons ätt)
Gustaf Ulfsson (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Ramborg Gustafsdotter (Sparre av Hjulsta och Ängsö)
Ingeborg Birgersdotter (Folkungaätten)
Erik I av Sachsen-Lauenburg (-1361)
Erik II av Sachsen-Lauenburg (-1369)
Erik IV av Sachsen-Lauenburg (1354-1411)
Bernhard II av Sachsen-Lauenburg (-1463)
Johan V av Sachsen-Lauenburg (1439-1507)
Magnus I av Sachsen-Lauenburg (1468-1543)
Katarina av Sachsen-Lauenburg (1513-1535)
Sofia av Sachsen-Lauenburg (1395-1462)
Erik II av Pommern (1425-1474)
Katarina av Pommern (1465-1526)
Katarina av Braunschweig-Wolfenbüttel (1488-1563)
Kristina Birgersdotter (Folkungaätten)
Helena Siggadotter
N N Ulfsdotter (Hama)
N N Torkelsdotter
N N Haraldsdotter (Gren)
Ramborg Staffansdotter (Ulv)
Matts Ödgislesson (Lillie)
Greger Mattsson (Lillie)
Sten Haraldsson (Gren)
Harald Stensson (Gren)
Cecilia Haraldsdotter (Gren)
Sigrid Eskilsdotter Banér (-1527)
Rikissa Birgersdotter (Folkungaätten)
Rikissa av Werle-Güstrow (1268-)
Magnus I av Braunschweig-Lüneburg (1340-1369)
Magnus II av Braunschweig-Lüneburg (1328-1373)
Sofia av Braunschweig-Lüneburg (1358-1416)
Bernhard II av Sachsen-Lauenburg (-1463)
Johan V av Sachsen-Lauenburg (1439-1507)
Magnus I av Sachsen-Lauenburg (1468-1543)
Sofia av Sachsen-Lauenburg (1395-1462)
Erik II av Pommern (1425-1474)
Katarina av Pommern (1465-1526)
Henrik II av Braunschweig-Lüneburg (1360-1416)
Katarina av Braunschweig-Lüneburg (1388-1442)
Katarina av Sachsen (1421-1476)
Dorothea av Brandenburg (1446-1519)
Wilhelm I av Braunschweig-Wolfenbüttel (1392-1482)
Wilhelm II av Braunschweig-Wolfenbüttel (1426-1503)
Henrik I av Braunschweig-Wolfenbüttel (1463-1514)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn larsingemar som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.