Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Nocke Bagge (1290-)
Peter (1235-1295)
Lägg till moder...
Ramfrid Petersdotter (1300-1348)
Abjörn Nockesson Bagge (1318-)
Jöns (1230-1290)
Lägg till moder...
Lindorm Jönsson (1295-)
Estrid (1300-)
Ragnhild Lindormsdotter (1321-)
Jöns Abjörnsson (1342-1470)
Olof Olofsson Kåse (1300-1349)
Sigge Pettersson Djäkn (1280-1349)
Tomas Jonsson ä. Grip (1240-1300)
Bengt Mattsson Boberg (1140-1220)
Lägg till moder...
Sigtrygg Bengtsson Boberg (1187-1219)
Kristina Hafri Magnusdotter (1200-1231)
Karl Sigtryggsson Boberg (1220-1252)
Folke Filbyter (1020-1100)
Betrada de Monfort (1059-1117)
Ingevald Folkesson
NN
Folke Ingevaldsson (1078-1140)
Sven Il Estridsson (1019-1074)
Gunhild (1010-1060)
Knud lV den helige (1050-1086)
Robert I av Flandern (1029-1032)
Gertrud Billung (1030-1113)
Adele de Flandre (1065-1115)
Ingegerd Knutsdotter (1086-1150)
Bengt Folkesson Snivel (1110-1175)
Erik Ejegod (1056-1103)
NN
Harald Eriksson (1082-1132)
Magnus Barefot Olavsson (1073-1103)
Sigrid Saxedotter (1075-)
Ragnhild Magnusdotter (1090-1135)
Björn Haraldsson Järnsida (1100-1134)
Stenkil Rangvaldsson (1020-1166)
Ingamoder Emundsdotter (1042-1090)
Inge Stenkilsson (1055-1110)
Torild Totilsson (1020-1070)
Cecilia (1024-1065)
Helena Torildsdotter (1065-1140)
Katarina Ingesdotter (1107-1135)
Sigrid Björnsdotter Lakman (1102-1177)
Magnus Bengtsson Minnesköld (1150-1208)
Karl Eriksson (1120-1176)
Knud Svendssen (1050-1086)
Robert I (-1032)
Gertrud Of Sachsen (1030-1113)
Adela Of Flanders (1065-1115)
Cecilie Knutsdatter (1088-1131)
NN Karlsdotter (1161-1200)
Kristina Magnusdotter Folkunga (-1231)
Ulf Karlsson (Ulvåsa) (1240-1289)
Gustav Petersson (1235-1270)
Bengt Mattsson Boberg (1140-1220)
NN
Sigtrygg Bengtsson (1187-1219)
Ingevald Folkesson (1038-1078)
NN
Folke Ingvaldsson (1078-1140)
Knut IV Svendssen (1050-1088)
Adele de Flandre (1065-1115)
Ingegärd (1086-1150)
Bengt Folkesson Snivil (1110-1175)
Björn Haraldsson (1100-1134)
Katarina Ingesdotter (1100-1135)
Sigrid Björnsdotter (1132-1177)
Magnus Bengtsson Minnesköld (1150-1208)
NN Karlsdotter
Kristina Hafrid Magnusdotter (1178-1231)
Hafrid Sigtryggsdotter (1229-1285)
Ramfrid Gusavsdotter Lejon (1255-1307)
Katarina Ulfsdotter (Ulvåsa) (1270-1318)
Margareta Tomasdotter ä.Grip (1275-1343)
Kristina Siggesdotter Djäkn (1310-1350)
Ragnhild Olofsdotter Kåse (1349-1400)
Nils Jönsson Bagge (1360-1390)
Hemming (1300-)
NN
Peter Hemmingsson (1352-1390)
Anund (1270-)
Lägg till moder...
Peter Anundsson (1299-1344)
Katarina (1300-)
Magnus Petersson (1325-1368)
Magnus (1248-1308)
NN
Anna-Stina Mangnusdotter (1313-1400)
Sigrid Magnusdotter (1354-1409)
Catharina Petersdotter (1360-1394)
Peder Nilsson Bagge (1391-1463)
Tyge Abildgaard (1200-1260)
NN
Tyge Tygesen Abilgaard (1230-1294)
NN
Laurids Tygesen (1250-1302)
NN
Timme Lauridse Abil- (1270-1318)
NN
Timme Timmesen Abil- (1290-1332)
Stig Andersson Hvide (1201-1293)
Peder Pedersen Hvide (1130-1157)
Slag Trylle (935-)
Lägg till moder...
Toke Trylle (1000-1080)
Lägg till moder...
Skjalm Tokesen (1045-1113)
Fru Signe Hvide (1050-1096)
Asser Rig Skjalmsön (1078-1151)
Gevard (1070-)
NN
Erik Jedvardsen (1090-1145)
Sweyn ll (1022-1074)
Okänd Misstress
Knud lV (1050-1086)
Robert l (1031-1093)
Gertrud von Sachsen (1030-1113)
Adele de Flandre (1065-1115)
Cecilie Knudsdatter (1086-1131)
Inger Eriksdotter (1100-1157)
Ingefred Assersdatter (1130-1165)
Alexander Pedersen Hvide (1165-1201)
Ulf Torgilsson (993-1027)
Estrid Margarethe Svendsdatter (997-1074)
Sweyn ll Ulfson Estridsson (1022-1074)
NN
Erik Svendson (1058-1103)
Ulfr Ulfsson (1010-1062)
Bödil Håkonardottir (1010-1062)
Thrugot Ulfsen (1022-1070)
Vagn Ågason (1008-)
Ingibjörg Torkildsdottir (970-)
Borgunnr Vagnadottir (1026-1080)
Bödil Torgildotter (1065-1103)
Knud Eriksson (1096-1131)
Lägg till fader...
Stenkil Ragnvaldsson (1020-1066)
Ingamoder Emundsdotter (1043-1090)
Inge d.ä. Stenkilsson (1055-1110)
Torild Torilsson (1020-1070)
Cecilia (1024-)
Helena Torildsdotter (1065-1140)
Kristina Ingesdotter (1078-1122)
Ingeborg Mstislawana (1099-1137)
Valdemar l (1131-1182)
Bryachislav Iziaslavich (997-1044)
1010 (1010-)
Vseslav Bryachjislavich (1029-1101)
N 1030 (1030-)
Eiegod Vjeslawisch (1068-1119)
Iziaslav Yaroslavich (1024-1078)
Anastasija (980-1002)
Peter l Iziaslavich (1048-1085)
Otto l (1035-1067)
Adele van Leuven (1020-1083)
Kunigunde (1055-1140)
Anastasija (1074-1159)
Volodar Glebovich (1110-1144)
Ksaize (1043-1102)
Vratislaus (1032-1092)
Swetoslawa (1047-1126)
Judith (1057-1086)
Ksiaze (1086-1138)
Poppo (1056-1080)
Sophie (1060-1095)
Heinrih (1073-1122)
Adelheid (1075-1125)
Salomea (1093-1144)
Rechesa (1116-1155)
Sophia (1140-1198)
Margarete Valdemarsdatter (1175-1205)
Niels Alexandersen (1180-1268)
Toket Trylle (1000-1050)
Ålofr Stevnersdotter (974-1034)
Skjalm Tokesen (1045-1113)
Signe Hvide * (1050-1096)
Ebbe Skjalmsson Hvide (1090-1151)
Harald Eriksen (1083-1132)
Magnus lll Olavsson (1073-1103)
Sigrid Saksesdotter (1037-1097)
Ragnhild Magnusdotter (1090-1135)
Ragnhild Haraldsdatter (1110-1163)
Sune Ebbesen Hvide (1120-1186)
Cecilie NN (1120-1170)
Jacob Sunesen Galen (1158-1246)
Jedvard Torstensson Bonde (1070-1159)
Cecelia Edla Svensdotter (1075-1125)
Erik lX Jedvardsson (1123-1160)
Christina Björnsdotter (1130-1170)
Saint Knut Erikson (1096-1131)
Vladimir ll (1052-1125)
Gytha Haraldsdottir (1053-1107)
Matislav l (1076-1132)
Inge d. äldre Stenkilsson (1055-1110)
Helena Torildsdotter (1065-1140)
Christina Ingesdotter (1078-1122)
Ingeborg av Novogorod (1099-1137)
Valdemar (1131-1182)
Volodar Glebovich (1110-1144)
Ksiaze Boleslaw (1086-1138)
Salomea (1093-1144)
Richeza (1116-1155)
Sofia av Minsk (1141-)
Estrid Valdemarsdatter (1183-1246)
Jens Jacobsen (1180-1240)
Adolf von Dassel (1160-1224)
Konrad (1144-1178)
Adelheid von Wassel (1168-1244)
Adelheid von Wassel (1168-1244)
Adelheid von Dassel (1198-1263)
NN Jensdatter Hvide (1216-1270)
Ossa Nielsdatter (1230-1314)
Anders Stigsen Hvide (1265-1318)
Margareta Nielsdatter Landi Kaas (1260-1318)
Sophie Andersdatter Hvide (1290-1380)
Nils Apilgaard (1320-1370)
NN
Claus Abildgaard (1345-1397)
Tyrgil Pik (1225-1285)
NN
Åke Pik (1290-1310)
NN Gädda (1169-1260)
NN
Ktistina Giedda (1253-1310)
Arvid Mussla Pik (1340-1385)
Jöns (1230-1290)
Lägg till moder...
Lindorm Jönsson (1295-)
Estrid (1300-)
Bengt Lindormsson (1320-1363)
Märta Pedersdotter (1330-)
Ingeborg Bengtsdotter (1350-)
Estrid Arvidsson Pik (1370-1444)
Botilda Clausdotter Apelgaard (1390-1458)
Birgitta Pedersdotter (1410-1473)
1410--1473 (kvinna)

Ingeborg Nilsdotter Balk of Billa (1460-1530)
Birger Magnusson Drake (-1529)
Margareta Birgersdotter Drake (-1561)
Peder Arvidsson Kåse (-1605)
Truls Pedersson Kåse (1561-1656)
Göran Kåse (-1662)
Maria Göransd. Kåse (1619-1660)
Gustaf Pistol (1641-1715)
Jacob Pistol (1668-)
Emerentie Jacobsdotter Pistol (1719-1779)
Christina Pettersdotter (1758-1823)
Anna Maja Nilsdotter (1780-1837)
Anna Helena Persdotter (1815-1862)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn mandeblom som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.