Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Lägg till fader...
Ramfrid
Nocke Bagge (1290-)
Rangfrid Petersdotter
Abjörn Nockesson Bagge (1318-)
Jöns (1230-1290)
Lägg till moder...
Lindorm Jönsson (1295-)
Estrid (1300-)
Rangnhild Lindormsdotter (1321-)
Jöns Abjörnsson Bagge (1342-1417)
Gisla Bjilke
NN
Magnus Gisielsson Ulf (1299-1370)
Katarina Jönsdotter (1294-1370)
Kristina Magnusdotter (1348-1425)
Nils Jönsson Bagge (-1390)
Hemming (1352-1390)
NN
Peter Hemmingsson (1352-1390)
Magnus Petersson (1325-1368)
Magnus (1248-)
NN
Anna Stina Magnusson (1313-1400)
Sigrid Magnusdotter (1354-1409)
Catahrina Petersdotter (1360-1394)
Peder Nilsson Bagge (1391-1463)
Tyge Apildgaard (1200-1260)
NN
Tyge Tygesen Abildgaard (1230-1294)
NN
Laurids Tygesen Abildgard (1250-1302)
NN
Timme Lauridsen Apilgaard (1270-1318)
NN
Timme Timmersen Apildgard (1290-1332)
Stig Tokeson Hvide (1110-1151)
Knut Eriksen Lavald (1096-1131)
Ingeborg Mistislawna av Novogorod (1099-1137)
Margareta av Danmark (1118-1131)
Toke Stigsen Hvide (1145-1214)
NN
Anders Tokesson Hvide (1190-1255)
Skjalm Tokeson Hvide (1045-1102)
Magga
Toke Skjalmen Hvide (1085-1145)
Harald (1025-)
NN
Gyda Haraldsdotter (1090-1145)
Stig Tokesson Hvide (1110-1151)
Erik l Ejegod (1056-1103)
Borghild Torgatsdottir (1065-1103)
Knut Lavard Duke of Schlewsig (1096-1131)
Mstislav l Vladimirovish (1076-1132)
Kristina Ingesdotter (1078-1122)
Ineborg af Novgorod Kiev (1099-1137)
Margareta af Danmark (1118-1131)
Kristina Stigsdotter Hvide (1145-1200)
Stig Andersen Hvide (1230-1293)
Peder Bodilsen Falster (1100-1157)
Una Av Danmark (1110-)
Peder Pedersen av Borup (1130-1157)
Asser Rig Skjalmson Hvide (1078-1151)
Inger Eriksdotter Hvide (1100-1157)
Ingefred Assersdotter Hvide (1130-1165)
Alexander Pedersen (1165-1201)
Knut Lavard of Danmark (1096-1131)
Ingeborg av Novogorod (1099-1137)
Valdemar l Knudsen (1131-1182)
Volodar Glebovish (1110-1144)
Rishsa Swetoslava (1116-1155)
Sofiya Vladimorovna (1141-1198)
Margareta Valdemarsdatter (1175-1205)
Niels Aleksandersen Falster (1180-1268)
Sune Ebbesen Hvide
Cecilie Ebbesen
Jacob Suneson Hvide (1148-1256)
Valdemar l Knutsson (1131-1182)
Sofiya Vladimorovna (1141-1198)
Esrid Valdemarsdotter (1190-1246)
Jens Jacobsen Galen (1180-1240)
Adolf l Graf von Dassel (1160-1224)
Adelheid von Wassel (1168-1244)
Adelheid von Dassel (1198-1263)
NN (Cecilie) Jensdotter Hvide (1216-1270)
Ossa Hvide (1230-1314)
Anders Stigsen Hvide (1260-1318)
Christien Jensen Laendi Kaas (1235-1310)
NN Kirstine (1210-)
Niels Laendi Kaas (1240-1314)
NN Nielsdotter (1250-)
Margarethe Nielsdotter Ländi Kaas (1257-1318)
Sophie Andsrsdotter Hvide (1290-1380)
Nils Apilgaard (1320-1370)
NN
Claus Apildgaard (1345-1397)
Åke Pik
Kristina Giedda
Arvid Mussla Pik (1340-1385)
Bengt Lindormsson (1320-1363)
Estrid NN (1300-)
Ingeborg Bengksdotter (1350-)
Estrid Arvidsdotter Pik (1370-1444)
Botilda Apelgard (1390-1458)
Måns Pedersson Bagge
Tygils Nilsson Djäkne (1360-1422)
Halsten Petersson Båt (1340-1427)
Katarina Svensdotter (-1415)
Ingrid Halstendotter Båt (1368-1416)
Peter Tygilsson Bagge (-1466)
Elseby Gäversdotter (1420-)
Karin Petersdotter Bagge (1462-1517)
Halsten Månsson Bagge (1478-1550)
Nils Andersson Slatte (1432-1477)
Margareta Nilsdotter Bagge
Anders Nilsson, Slatte (1472-1533)
Ingeborg Johansdotter
Catharina Andersdotter Slatte (1514-1573)
Bengt Halstensson Bagge (1545-1577)
Sven Somme (1409-)
Jöns Ryzia (1360-)
Bengta (1325-1379)
Ingeborg Jönsdotter Somme (1380-)
Abraham Svensson Somme (1360-1474)
Germund Bryniolfsson Lang (1426-)
Elin
Märta Germundsdotter Lang
Sven Abrahamsson Somme (1435-1490)
Bengt Olsson Ryting
Harald Magnusson (1350-)
Jon Dansson Stolpe (-1379)
Bo Nilsson Natt o Dag (1281-1322)
Cecilia Knutsdotter (1290-1349)
Ingeborg Bosdotter Natt o Dag (1295-1376)
Ingeborg Jonsdotter Stolpe (-1396)
Magnus Haraldsson (Sparre) (-1431)
Gunhild Staffansdotter
Harald Amundsson Hatt (1336-1456)
Elin Jonsdotter
Ingrid Haraldsdotter Hatt
Gunhild Ryting (1453-1513)
Germund Svensson Somme (1484-1560)
Henning Scharfenberg (-1562)
Margarethe fon Scharffenberg (1423-)
Anna Henningsdotter Scharfenberg (1488--1580)
Margareta Germundsdotter Somme (1530-1602)
Brita Bagge (1564-1611)
1564--1611 (kvinna)

Göran Kåse (-1662)
Maria Göransd. Kåse (1619-1660)
Gustaf Pistol (1641-1715)
Jacob Pistol (1668-)
Emerentie Jacobsdotter Pistol (1719-1779)
Christina Pettersdotter (1758-1823)
Anna Maja Nilsdotter (1780-1837)
Anna Helena Persdotter (1815-1862)
Matilda Maria Svensdotter (1855-1929)
Viktor Emanuel Nilsson (Danesten) (1887-1964)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn mandeblom som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.