Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Peter Örjansson (1264-1350)
Lägg till moder...
Erengisele Petersson (1310-1376)
Bengta Ragvaldsdotter Puke (1313-1350)
Peter Erengiselesson Bonde (1313-1393)
Ingvald Estridsson av Hammersta (1245-1305)
Lägg till moder...
Magnus Ingvaldsson Natt o Dag (-1364)
Folke Filbyter (1020-1100)
Betrade de Monfort (1059-1117)
Ingevald Folkesson (1038-1078)
NN
Folke Ingevaldsson (1078-1140)
Sweyn ll Estridsön (1019-1074)
Okänd
Knud lV Svendsen (1050-1086)
Robert Counte of Flanders (1031-1093)
Gertrud von Sachsen (1030-1113)
Adela De Flandre (1065-1115)
Ingegerd Knutsdotter (1086-1150)
Bengt Folkesson Snivel (1110-1175)
Harald Eriksen Kesja (1083-1132)
Thrugot Ulfsen (1022-1070)
Jorgunnunr Vagnadottir (1026-1080)
Borhild Thorgatsdottir (1065-1103)
Björn Haraldssen Jernsida (1105-1134)
Stenkil Ragnvaldsson (1020-1066)
Ingamoder Edmunsdotter (1043-1090)
Inge Stenkilsson (1055-1110)
Helena Tohrhildsdottir (1070-1140)
Katarina Ingesdotter (1107-1170)
Sigrid Björnsdr. Snivil (1102-1177)
Magnus Bengtsson Minnessköld (1150-1210)
Kol Kettilsson (1040-)
NN
Cornube Kolssonn (1070-)
NN Svensdotter
Sverker d.ä. Kolson Eriksson (1100-1156)
Finn Håreksson (1020-)
NN Aslagsdatter (1025-)
Håkon Finnson av Tjötta (1073-1162)
Ufur Öspaksson (990-1066)
Jorunn Tobergsdotter (1027-)
Brigida Ulfsdatter (1066-)
Ulfhild Håkonsdotter (1100-1148)
Sune Sverkersson Sik (1132-1220)
Vseslav Bryaschislavich of Kiev (1029-1101)
N N (1030-)
Gleb Vjetslawisch (1068-1119)
Peter l Iziaslavich (1043-1085)
Kunigunde von Weimar-Orlamynde (1055-1140)
Anastatsija Jaropolkovana (1074-1159)
Volodar Glbovich Laval (1110-1144)
Wladyslaw l Herman (1043-1102)
Judith von Böhmen (1057-1086)
Boleslaw lll Wrymouth (1850-1138)
Heinrich (1073-1122)
Adelheid von Vohburg (1075-1125)
Salome von Berg- Schelkingen (1101-114)
Richeza (Rikissa) Svetolana (1116-1155)
Valevska Sik (1150-)
Ingrid Ylva Sunedotter (1174-1250)
Jarl Birger Magnusson (1210-1266)
Okänd frilla
Gregers Birgersson (1230-1276)
NN
Irmgard Gregersdotter (1245-1305)
Ramborg Magnusdotter (-1413)
Filip Pedersson (1365-1442)
Sten Lalasson (1321-1381)
Magnus Nilsson Röde (1328-1365)
Helena Jonsson Sparre (1330-1365)
Kristina Magnusdotter Röde (1355-1426)
Elin Stendotter
Magnus Filipsson Bonde (1425-1493)
Ingvar Micaelsson (1426-)
Abjörn Jönsson Bagge (1371-1432)
Karin Dansdotter
Ingeborg Abjörnsdotter Bagge
Katarina Ingvaldsdotter Båt (1450-1493)
Magnusson Bonde Tord (1480-1546)
Torsten Gunnarsson
Lägg till moder...
Amund Torstensson Kusse (1435-1489)
Sermund Tyrgilsson (1343-)
Lägg till moder...
Erik Sermundsson Skanke (1410-1449)
Nils Tykasson
Ingeborg Björnsdotter
Estrid Nilsdotter (1410-)
Ingeborg Eriksdotter Skanke (1445-1477)
Ingrid Amundsdotter Kusse (1485-1558)
Göran Torsson Bonde (1530-1598)
Hans Pedersson Uggla (1460-1526)
Ingeborg Johansson Kafle
Claes Hansson Uggla (1481-1526)
Åbjörn NN
Nils i Långesrum (1195-1255)
Bengt Folkesson Snevil (1110-1175)
Sigrid Björnsdotter Snivil (1132-1177)
Karl Bengtsson (1165-1220)
Lägg till moder...
Ingegerd Karlsdotter (1222-)
Mats Nilsson (1260-1299)
NN
Lucia Matsdotter (1280-1337)
Bengt Åbjörnsson (1295-1348)
Lägg till moder...
Jöns Bengtsson (1350-1412)
Lägg till moder...
Arvid Jönsson Drake (1376-1439)
Anders Prika (1285-1345)
NN
Peter Andersson Prika (1350-1413)
Sigvid Mogensen Ribbing (1310-1364)
Peder Knudsen Porse (-1287)
NN
NN Pedersdotter Porse (1270-1330)
Ingeborg Sigvidsdotter Ribbing (1317-1377)
Ingegerd Pedersdotter Prika (1380-1438)
Knut Arvidsson Drake (1418-1459)
Bengt Turesson (1374-1430)
Märta Gunnarsdotter Gylta (1382-1430)
Kerstin Begtsson Kumpan (1410-1459)
Arvid Knutsson Drake (1440-1497)
Gösse Skytte (-1390)
Gislo Bäck
Katarina Vastesdotter (1251-)
Kristina Gisledotter (1314-1374)
Olof Jönsson Stenbock (1379-1455)
Knut Barum (April) (-1384)
Bengta Mattsdotter Stjärna (1360-1420)
Sestrid Knutsdotter Barum (1400-1442)
Göstaf Olsson Stenbock (1441-1492)
Udd Mattson (1335-1371)
Ingemund Rödbjälke (1182-)
Lägg till moder...
Karl Ingemundsson Rödbjälke (1275-1348)
Sigge Pettersson Dkäkn (1280-1349)
Tomas Jonsson Grip (-1318)
Sigtrygg Bengtsson (1187-1219)
Kristina Hafrid Magnusdotter (1200-1231)
Karl Sigtryggsson (1220-1252)
Peter i Vinnerstad
NN
Helena Margareta Petersdotter (1230-1252)
Ulf Karlsson Ulvåsa (1240-1289)
Gustav Peterson (Leion) (1235-1270)
Hafrid Sigtreyggsdotter (1229-1285)
Ramfrid Gustafsdotter Lejon (1255-1307)
Katarina Ulfsdotter (Ulvåsa) (1270-1318)
Margareta Tomasdotter äldre Grip (-1348)
Ranghild Siggesdotter Djäkn (1285-)
Ingrid Karlsdotter Rödbjälke (1340-)
Bengt Uddsson (-1437)
Bengt Folkesson Snivel (1110-1175)
Sigrid Björnsdotter Snivil (1132-1177)
Karl Bengtsson (1165-1220)
NN
Karl Karlsson Ulv (1220-1252)
NN
Ulf Karlsson (1247-1281)
Lägg till moder...
Filip Ulvsson (1280-1332)
Karl Gustafsson (1245-)
Lägg till moder...
Nn Karlsdotter (1275-1310)
Ulf Filipsson Ulv (1304-1349)
Staffan Röriksson (1271-1344)
Kristina Knutsdotter (1308-1324)
NN Staffansdotter (1330-1350)
Staffan Ulfson (1348-1393)
Ingvar Åkesson Båt
Lägg till moder...
Åke Invarsson Båt (1354-1375)
Gerhard Snakenborg (1300-1360)
Lägg till moder...
Anna Gerhardsdotter Snakenborg (1325-1414)
Lliana Åkesdotter Båt (1340-1423)
Kristina Staffansdotter Ulv (1394-1461)
Ingrid Bengtsdotter (1427-1485)
Anna Gustafsdotter Stenbock (1452-)
Kerstin Arvidsdotter Drake (1485-1529)
Hans Classon Uggla (1510-1557)
Nils Karlsson (1363-)
Rangvald Rangvaldsson (-1426)
NN
NN Rangvaldsdotter Subbe (1363-)
Mikael Nilsson Halvhjort (1423-1528)
Peder Eliasson B. Svinhuvud (1423-)
Peter Brahe (1310-)
Ose Jönsdotter Kyrning (1310-)
Laurens Pedersen Brahe (1375-)
Adelhid Grubbe (1339-)
Magnus Laurentsson (1398-1456)
Verner Brahe (1259-)
Harald Egeside (1210-)
Wife of Harald
Peder Egeside (1230-)
Wife of Peder (1196-1256)
Inger Pedersdatter (1258-)
Niels Brahe (1287-)
Anne Jepsdatter Has Grim (1291-)
Torkild Nilsen Brahe (1311-)
Barbara Axeldatter Mule (1315-)
Peder Torkidsson Brahe (1346-1377)
Ose Jonsdotter Kyrne (1330-)
Torkild Pederssen Brahe (1372-1447)
Adelheid Grubbe (1380-1406)
Johanna Torkelsdotter Brahe (1402-1460)
Cecilia Björn Svinhuvud (1442-1514)
Josef Pedersson (1499-1523)
Niels Porse (1200-)
NN
Knud Nilssen Porse (1230-)
NN
Peder Knudsen Porse (-1286)
NN
Peder Porse unge (-1320)
Estrid av Helgamo (-1320)
Johannes Posesson Geet (1310-1389)
Tove Hvitfelt (1304-)
Peder Porse Geet (1359-1389)
Ingrid Siggesdotter (1350-1413)
Erik Pedersson Get (-1456)
Lucia Henriksdotter (-1437)
Jöns Eriksson Jet (-1474)
Wernike Kristiernsson Hjorthorn
NN
Kerstin Wernikesdotter Hjotron
Ingrid Jönsdotter Björn (1445-1534)
Anna Jossefdotter Björn (-1580)
Brita Micaelsdotter Halvhjort (-1561)
Dorotea Claesson Uggla (1534-1598)
Margareta Göransdotter Bonde (1590-1649)
1590--1649 (kvinna)

Maria Göransd. Kåse (1619-1660)
Gustaf Pistol (1641-1715)
Jacob Pistol (1668-)
Emerentie Jacobsdotter Pistol (1719-1779)
Christina Pettersdotter (1758-1823)
Anna Maja Nilsdotter (1780-1837)
Anna Helena Persdotter (1815-1862)
Matilda Maria Svensdotter (1855-1929)
Viktor Emanuel Nilsson (Danesten) (1887-1964)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn mandeblom som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.