Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Israel (-1269)
Lägg till moder...
Peter Israelsson (-1280)
Lägg till moder...
Birger Petterson (1270-1327)
Ingeborg Bengtsdotter (-1314)
Katarina Birgersdotter (1300-1352)
1300--1352 (kvinna)

Ingeborg Magnusdotter (1327-1390)
Barn
Anna Gerhardsdotter Snakenborg (-1387)
Iliana Åkesdotter (Båt) (-1423)
Kristina Staffansdotter Ulv (-1461)
Ingrid Bengtsdotter af Vinstorp (1410-1488)
Karin Gustafsdotter Stenbock (1453-1508)
Håkan Pedersson Hand (1485-1531)
Gertrud Håkansdotter Hand (-1585)
Lars Hermansson Flemming (1545-1602)
Anna Larsdotter Flemming (-1632)
Göran Boije af Gennäs (-1646)
Margareta Boije af Gennäs (-1669)
Dorotea Sofia Ritter von Reitagshausen (1651-1723)
Claes Larsson Flemming (1592-1644)
Herman Fleming af Liebelitz (1619-1673)
Claes Hermansson Fleming af Liebelitz (1649-1685)
Herman Fleming af Liebelitz (1654-1718)
Lars Claesson Fleming af Liebelitz (1621-1699)
Magnus Fleming af Liebelitz (1655-1718)
Knut Håkansson Hand (1525-1565)
Anna Gustavsdotter Stenbock (1455-1508)
Olof Arvidsson Drake af Intorp (-1508)
Estrid Arvidsdotter Drake Av Instorp (1486-)
Barn
Estrid Pedersdotter Stierna (1510-)
Barn
Carin Isaksdotter
Bengt Jönsson Rosenbielke (1578-1635)
Jöns Rosenbielke (1600-1671)
Barn
Bengt Rosenbielke (1638-1683)
Märta Arvidsdotter Sparre (1486-1558)
Margareta Olofsdotter Drake (1515-1575)
Barn
Margareta Månsdotter Stjärnbjälke (-1650)
Barn
Barn
Olof Armsköld (1614-1686)
Margareta Armsköld (1665-1728)
Barn
Catarina Larsdotter Bröms (1545-1630)
Anna Pedersdotter Svenske (1581-)
Johan Börjesson Carlberg (1606-1676)
Johan Carlberg (1638-1701)
Maria Carlberg (1639-)
Birger Carlberg (1640-1683)
Birgitta Carlberg (1642-1723)
Kristina Carlberg (1644-1715)
Sara Carlberg (1647-1701)
Daniel Carlberg (1648-1704)
Engelborg Carlberg (1649-1698)
Elisabet Carlberg (1650-1692)
Karl Vinstorpa Bengtsson (1418-1495)
Anna Karlsdotter (1461-1552)
Ebba Eriksdotter Vasa (1491-1549)
Anna Eriksdotter Leijonhufvud (-1540)
Abraham Eriksson Leijonhufvud d.ä. (1512-1556)
Erik Abrahamsson Leijonhufvud d.y. (1551-1616)
Abraham Eriksson Leijonhufvud d.y. (1583-1618)
Gustav Eriksson Leijonhufvud (1597-1658)
Abraham Gustavsson Leijonhufvud (1627-1676)
Birgitta Eriksdotter Leijonhufvud (1514-1572)
Katarina Stenbock (1535-1621)
Erik Gustavsson Stenbock (1538-1602)
Gustav Eriksson Stenbock (1575-1629)
Fredrik Gustavsson Stenbock (1607-1652)
Erik Stenbock (1612-1659)
Beata Stenbock (1639-1712)
Margareta Eriksdotter Leijonhufvud (1516-1551)
Magnus Gustavsson Vasa (1542-1595)
Lucretia Magnusdotter Gyllenhielm (1560-1624)
Melcher Wernstedt (1602-1655)
Helena Gyllenhielm (1572-1630)
Karl IX Vasa (1550-1611)
Katarina Karlsdotter Vasa (1584-1638)
Kristina Magdalena av Pfalz (1615-1660)
Barn
Fredrik VII Magnus av Baden (1647-1709)
Karl X Gustav av Pfalz (1622-1660)
Sten Eriksson Leijonhufvud (1518-1568)
Mauritz Stensson Leijonhufvud (1559-1607)
Ebba Mauritzdotter Lewenhaupt (1595-1654)
Märta Eriksdotter Leijonhuvud (1520-1584)
Magdalena Svensdotter Sture (1539-1610)
Gustav Eriksson Stenbock (1575-1629)
Fredrik Gustavsson Stenbock (1607-1652)
Erik Stenbock (1612-1659)
Beata Stenbock (1639-1712)
Barn
Barn
Barn
Arvid Trolle (1435-1505)
Barn
Ingeborg Trolle (-1590)
Kerstin Ryning (1616-)
Nils Bielkenstierna (-1622)
Anna Bielkenstierna (1617-1663)
Gustaf Adolf Skytte (1637-1663)
Gunilla Skytte af Duderhoff (1654-1698)
Sophia Beata Mörner af Tuna (-1741)
Thure Bergstedt (1700-1763)
Gustav Trolle (1488-1535)
Beata Eriksdotter Trolle (1516-1591)
Anna Oxenstierna af Eka och Lindö (1539-)
Claes Hansson Kyle (1559-1610)
Hans Claesson Kyle (1605-1659)
Maria Kyle (1627-1697)
Maria Turesdotter Ribbing (1650-)
Eriana Körning (1671-1727)
Vendela Christina Axelsdotter Stålarm (1662-1736)
Vendela Magnona Fleming af Liebelitz (1697-1758)
Elsa Kyle (1650-)
Gustav Otto Phalen (1670-1719)
Jacob Arvidsson Trolle (1475-1546)
Arvid Jacobsson Trolle (1503-1549)
Barn
Hillevi Lagesdotter Posse af Såtenäs (-1632)
Margareta Kyle (-1564)
Åke Ulfsparre af Broxvik (1644-1701)
Hedvig Åkesdotter Ulfsparre af Broxvik (1667-1754)
Karl Hammarskjöld (1694-1774)
Hans Claesson Kyle (1605-1659)
Maria Kyle (1627-1697)
Maria Turesdotter Ribbing (1650-)
Eriana Körning (1671-1727)
Vendela Christina Axelsdotter Stålarm (1662-1736)
Vendela Magnona Fleming af Liebelitz (1697-1758)
Elsa Kyle (1650-)
Gustav Otto Phalen (1670-1719)
Sten Bengtsson Bielke af Åkerö (1371-1408)
Ture Stensson Bielke af Åkerö (-1425)

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn Mathias som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.