Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Lägg till fader...
Lägg till moder...
Märta Lydekadotter (-1452)
--1452 (kvinna)

Märta föddes...

Gift 8 februari 1424 med Bo Nilsson Natt och Dag
Paret fick barnen:
- Bo
- Sten född

Märta avled 1452

------------------------
Natt och Dag nr 13 Tab 10

Kopplingar till andra personer:
  • 1424: gift med Bo Nilsson (-1436)

  • Sten Bosson (1350-1411)
    Bo Stensson (1390-)
    Märta Bosdotter
    Knut Ribbing (-1507)
    Nils Ribbing (1499-1580)
    Christoffer Ribbing (1526-1602)
    Anna Ribbing (1528-1561)
    Marina Ribbing (1540-)
    Kerstin Ulfsparre af Broxvik
    Maria Stierna (-1686)
    Erik Siöblad (1647-1725)
    Ulrika Maria Siöblad
    Jöns Alexander Bonde (1721-)
    Carl Göran Bonde (1757-1840)
    Carl Bonde (1786-1854)
    Carl Georg Siöblad (1683-1754)
    Beata Elisabet Siöblad (1719-1803)
    Fredrik Georg Strömfelt (1738-1814)
    Hans Fredrik Harald Strömfelt (1779-)
    Carl Melker Strömfelt (1784-1857)
    Brita Louisa Strömfelt (1795-1798)
    Christina Maria Sjöblad (1650-1679)
    Georg Vilhelm Fleetwood (1669-1728)
    Carl Mårten Fleetwood (1703-1751)
    Carl Hartvig Fleetwood (1742-1824)
    Hedvig Margareta Fleetwood (1777-1821)
    Gustaf Erik Fleetwood (1707-1762)
    Carl Johan Fleetwood (1757-1834)
    Abraham Georg Fleetwood (1806-1878)
    Peder Ulfsparre af Broxvik (-1648)
    Anna Ulfsparre af Broxvik (-1653)
    Beata Soop (1645-1672)
    Erik Ulfsparre af Broxvik (1577-1631)
    Christina Ulfsparre af Broxvik (-1684)
    Ingeborg Lilliehöök af Fårdala (1639-1675)
    Casper Otto Sperling (1664-1709)
    Carl Göran Sperling (1699-1764)
    Fredrika Ulrika Sperling (1735-1814)
    Carl Sperling (1773-1814)
    Carl Adam Sperling (1740-1753)
    Catharina Gustaviana Sperling (1748-1819)
    Eva Carolina Leijonhufvud (1771-1855)
    Knut Axel Leijonhufvud (1775-1833)
    Erik Gabriel Knutsson Leijonhufvud (1782-1848)
    Catharina Charlotta Leijonhufvud (1783-1825)
    Helena Sperling (1668-1704)
    Ebba Catharina Horn af Rantzien (-1759)
    Anders Rudolf Du Rietz (1720-1792)
    Carl Magnus Du Rietz (1776-1797)
    Jacquette Elisabet Du Rietz af Hedensberg (1781-1816)
    Ingeborg Christina Horn af Rantzien (-1761)
    Jörgen Rudolf Horn af Rantzien (-1746)
    Helena Margareta Horn af Rantzien (1729-1810)
    Magdalena Sofia Margareta Falkenberg af Trystorp (1755-)
    Baltzar Filip Horn af Rantzien (1736-1788)
    Beata Charlotta Horn af Rantzien (1774-1823)
    Märta Helena Horn af Rantzien (1690-)
    Magdalena Sofia Horn af Rantzien (1693-1749)
    Beata (1642-)
    Christina Elisabet Natt och Dag (1653-1701)
    Henrik Falkenberg af Bålby (1681-1754)
    Melker Falkenberg af Bålby (1722-1795)
    Magdalena Sofia Falkenberg af Bålby (1763-1834)
    Melker Otto Lagerfelt (1799-1871)
    Henrik Falkenberg af Bålby (1770-1837)
    Henrik Georg Falkenberg af Bålby (1803-1873)
    Anna Göransdotter (1580-)
    Göran Silfverhielm (-1659)
    Brita Maria Silfverhielm
    Maria Birgitta Aminoff (1682-1772)
    Carl Gustaf Uggla (1729-1811)
    Gustaf Johan Uggla (1760-1836)
    Johan Vilhelm Uggla (1811-1868)
    Fredrik Uggla (1766-1816)
    Knut Robert Uggla (1778-1835)
    Isak Georg Silfverhielm (-1692)
    Isak Gabriel Silfverhielm (1691-1744)
    Johan Abraham Silfverhielm (1729-1781)
    Carl Adam Silfverhielm (1760-1829)
    Ture Abraham Silfverhielm (1795-1875)
    Lars Fredrik Alexis Silfverhielm (1814-1859)
    Måns Silfverhielm (-1645)
    Sven Ribbing (1506-1577)
    Peder Ribbing (1544-1604)
    Erik Ribbing (1577-1623)
    Bengt Ribbing (-1642)
    Johan Ribbing (1642-1700)
    Beata Christina Ribbing (-1712)
    Bengt Ribbing (1686-1741)
    Johan Ribbing af Koberg (1719-1788)
    Bengt Ribbing af Koberg (1754-1811)
    Johanna Gustava Jeanette Ribbing af Koberg (1794-1877)
    Ture Ribbing (1725-1790)
    Christina Sofia Ribbing af Koberg (1767-1795)
    Ture Abraham Silfverhielm (1795-1875)
    Juliana Ribbing af Koberg (1770-1833)
    Carl Fredrik Uggla (1796-1863)
    Sofia Ribbing af Roberg (1735-1780)
    Anna Sofia Eleonora Kurck (1766-1853)
    Christina Ribbing (1608-)
    Christoffer von Warnstedt (1632-1677)
    Lukretia Warnstedt (1666-1749)
    Sven Duwall (1696-1743)
    Fredrika Duwall (1722-)
    Hampus Mörner (1744-)
    Johan Didrik Duwall (1723-)
    Juliana Duwall (1759-1789)
    Axel Duwall (1729-1764)
    Axel Vilhelm Duwall (1758-1816)
    Gustaf Duwall (1730-1816)
    Peder Ribbing (1609-)
    Marta Ribbing (1611-1662)
    Brita Horn af Åminne (1640-)
    Anna Märta von Schaar (1666-1730)
    Elisabet Printzensköld (1696-1763)
    Johan Axel Printzensköld (1698-1760)
    Hedvig Elisabet Printzensköld (1732-1773)
    Fredrik Adolf Stiernspetz (1765-1827)
    Johan von Schaar (1680-1723)
    Gustaf Ribbing (1613-1693)
    Bengt Ribbing (-1722)
    Gustaf Ribbing (1687-1737)
    Christina Johanna Ribbing (1727-1801)
    Henrik Gustaf von Knorring (1753-1833)
    Carl Henrik von Knorring (1793-1863)
    Carl Fredrik von Knorring (1757-1810)
    Georg Reinhold von Knorring (1760-1841)
    Henrika Christina von Knorring (1764-1840)
    Christian Benjamin von Schéele (1791-1842)
    Frans Adolf von Schéele (1795-1863)
    Bengt Reinhold Ribbing (1729-1794)
    Carl Gustaf Ribbing (1769-1827)
    Gustaf Edvard Ribbing (1804-1882)
    Johan Ribbing (1616-1642)
    Seved Ribbing (1552-1613)
    Sven Ribbing (1588-1640)
    Seved Ribbing (-1647)
    Metta Ribbing (1644-1701)
    Lukretia Warnstedt (1666-1749)
    Sven Duwall (1696-1743)
    Fredrika Duwall (1722-)
    Hampus Mörner (1744-)
    Johan Didrik Duwall (1723-)
    Juliana Duwall (1759-1789)
    Axel Duwall (1729-1764)
    Axel Vilhelm Duwall (1758-1816)
    Gustaf Duwall (1730-1816)
    Märta Ribbing (1644-1701)
    Anna Ribbing (1626-1658)
    Christina Cecilia Crusebjörn (-1732)
    Jesper Abraham Hård af Segerstad (1682-1733)
    Inga Christina Hård af Segerstad (1731-1801)
    Juliana Dorotea Lagercrantz (1755-1790)
    Gustaf Lagercrantz (1759-1813)
    Carl Jakob Lagercrantz (1788-1858)
    Jakob Lagercrantz (1760-1828)
    Ludvig Lagercrantz (1798-1876)
    Henriette Sofia Juliana Lagercrantz (1801-1834)
    Brita Christina Hård af Segerstad (1691-1741)
    Johan Ulrik Kuylenstierna (1727-)
    Agneta Christina Kuylenstierna (1754-1806)
    Christer Abraham Kuylenstierna (1767-1828)
    Johan Arvid Kuylenstierna (1798-1837)
    Nils Gustaf Ulrik Kuylenstierna (1802-1857)
    Lennart Ribbing (1631-1697)
    Brita Maria Ribbing (1661-1731)
    Leonard Kagg (1682-1760)
    Carl Adolf Kagg (1724-1765)
    Gustav Adolf Kagg (1764-)
    Christina Ribbing (1593-1656)
    Elisabeth Ribbing (1597-)
    Nils Lilliehöök af Fårdala (1630-1692)
    Erik Ribbing (1558-1612)
    Erik Ribbing (1606-1665)
    Emerentia Ribbing (1636-1715)
    Lars Hård af Segerstad (-1706)
    Carl Gustaf Hård af Segerstad (1697-1753)
    Alexander Magnus Hård af Segerstad (1728-1786)
    Peter Albrekt Hård af Segerstad (1745-1812)
    Johanna Christina Hård af Segerstad (1778-1847)
    Brita Maria Hård af Segerstad (1700-1742)
    Barn
    Erik Hård af Segerstad (1663-1750)
    Jakob Hård af Segerstad (1734-)
    Carl Vilhelm Hård af Segerstad (1767-1817)
    August Leopold Hård af Segerstad (1806-1871)
    Bror Jakob Albrekt Hård af Segerstad (1837-1901)
    Brita Ribbing (1507-)
    Knut Gustafsson
    Peder Knutsson Roos (1570-)
    Knut Roos (1600-1665)
    Johan Roos af Hjelmsäter (-1692)
    Magnus Roos af Hjelmsäter (-1730)
    Maria Eleonora Roos af Hjelmsäter (1724-1797)
    Carl Edvard Taube af Odenkat (1746-1785)
    Maria Eleonora Taube af Odenkat (1777-1829)
    Brita Roos af Hjelmsäter (1633-1684)
    Nils Bosson Sture (1426-1494)
    Svante Nilsson (1458-1512)
    Sten Sture den yngre (1492-1520)
    Nils Sture (1512-1527)
    Iliana Sture (1514-)
    Magdalena (1516-1521)
    Svante Sture (1517-1567)
    Sigrid Sture (1538-1613)
    Nils Bielke (1569-)
    Brita Bielke
    Sigrid Bielke (-1634)
    Claes Tott (1630-1674)
    Ture Bielke (1606-1648)
    Nils Bielke (1644-1716)
    Eva Bielke (1677-)
    Ulrika Juliana Brahe (1704-1765)
    Carl Gustaf von Liewen (1722-1770)
    Carl Gustaf Bielke (1683-1754)
    Nils Bielke (1706-1765)
    Eva Bielke (1706-1778)
    Christina Sofia Sack (1723-1781)
    Eva Catharina Sack (1727-1753)
    Christina Sigrid Bielke (1710-1726)
    Ture Gabriel Bielke (1684-1763)
    Eva Charlotta Bielke (1717-1794)
    Axel Ture Gyllenkrok (1751-1805)
    Christina Charlotta Gyllenkrok (1755-1776)
    Maria Ulrika Gyllenkrok (1758-1787)
    Nils Adam Bielke (1724-1792)
    Barn
    Gustaf Ture Bielke (1762-)
    Charlotta Catharina Bielke (1765-1793)
    Christina Sofia Bielke (1727-1803)
    Christina Anna Bielke (1687-1742)
    Sten Bielke (1624-1684)
    Ture Bielke (1656-1717)
    Sten Carl Bielke (1709-1753)
    Ture Johan Bielke (1742-)
    Christina Charlotta Bielke (1769-1828)
    Magdalena Sture (1539-1610)
    Gustaf Stenbock (1575-1629)
    Fredrik Stenbock (1607-1652)
    Maria Elisabet Stenbock (-1693)
    Axel Johan Lillie (1666-1696)
    Hedvig Catharina Lillie (1695-1745)
    Eva De la Gardie (1724-1786)
    Pontus Fredrik De la Gardie (1726-1791)
    Ulrik Gustaf de la Gardie (1727-1809)
    Hedvig Catharina de la Gardie (1732-1800)
    Christina Beata Lillie (1677-1727)
    Johan Gabriel Sack (1697-1751)
    Christina Sofia Sack (1723-1781)
    Eva Catharina Sack (1727-1753)
    Hedvig Elisabet Sack (1708-1760)
    Christina Catharina Stenbock (1608-1650)
    Elsa Beata Brahe (1629-1653)
    Erik Stenbock (1612-1659)
    Brita Stenbock (-1716)
    Anna Catharina von Rosen (1679-)
    Gustaf Fredrik von Rosen (1688-)
    Beata Stenbock (1638-)
    Margareta Catharina Sparre (1660-1702)
    Carl Axel Leuhusen (1698-1771)
    Carl Leuhusen (1724-1795)
    Charlotta Sparre (1661-1724)
    Beata Cronhielm af Hakunge (1700-1728)
    Charles Emil Lewenhaupt (1721-1796)
    Ulrika Charlotta Lewenhaupt (1722-1760)
    Adam Lewenhaupt (1725-1775)
    Amalia Beata Lewenhaupt (1726-1810)
    Magdalena Stenbock (1649-1727)
    Eva Magdalena Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1671-1722)
    Ulrika Magdalena Stenbock (1692-1715)
    Magdalena Sofia Wachtmeister af Johannishus (1715-1750)
    Fredrik Magnus Stenbock (1696-1745)
    Eva Juliana Stenbock (1724-1753)
    Magdalena Christina Stenbock (1730-1801)
    Hedvig Sofia Stenbock (1734-1809)
    Carl Stenbock (1701-1746)
    Johan Stenbock (1708-1734)
    Eva Charlotta Juliana Viktoria Stenbock (1710-1785)
    Margareta Magdalena Barnekow (1729-1805)
    Kjell Christoffer Barnekow (1730-1818)
    Eva Juliana Barnekow (1733-1787)
    Christian Barnekow (1734-1763)
    Brita Eleonora Barnekow (1735-1808)
    Ulrika Christina Barnekow (1736-1823)
    Magdalena Barnekow (1742-1798)
    Adolf Fredrik B (1744-1787)
    Gustaf Leonard Stenbock (1711-)
    Nils Arvid Stenbock (1738-)
    Margareta Stenbock (1652-1689)
    Hedvig Eleonora Stenbock (1655-1714)
    Ulrika Maria Tessin
    Gustaf Otto Stenbock (1620-1685)
    Magdalena Catharina Stenbock (1652-1676)
    Christina Catharina Lewenhaupt (1671-1714)
    Carl Otto Stenbock (1653-1697)
    Erik Fredrik Stenbock (1686-1739)
    Beata Margareta Stenbock (1661-1735)
    Hedvig Douglas (1681-1761)
    Claes Gustaf Rålamb (1705-1765)
    Hedvig Eva Rålamb (1747-1816)
    Beata Sofia Rålamb (1748-1793)
    Vilhelm Douglas (1683-)
    Vilhelm Otto Douglas (1721-1776)
    Carl Vilhelm Douglas (1754-1822)
    Christina Catharina Douglas (1684-1747)
    Hans Gustaf Rålamb (1716-1790)
    Christina Rålamb (1748-1824)
    Claes Rålamb (1750-1826)
    Gustaf Otto Douglas (1687-1771)
    Robert Vilhelm Douglas (1724-1778)
    Robert Archibald Douglas (1754-1818)
    Beata Margareta Douglas (1694-1773)
    Fredrika Falkenberg af Trystorp (1724-1806)
    Melker Falkenberg af Trystorp (1730-1819)
    Beata Maria Falkenberg af Trystorp (1762-1829)
    Carl Gabriel Falkenberg af Trystorp (1763-1836)
    Gustava Margareta Falkenberg af Trystorp (1775-1841)
    Ulrik Falkenberg af Trystorp (1777-1849)
    Anna Charlotta Falkenberg af Trystorp (1778-1815)
    Charlotta Fredrika Falkenberg af Trystorp (1779-1874)
    Erik Gustaf Stenbock (1662-)
    Beata Elisabet Stenbock (1693-1765)
    Beata Elisabet Siöblad (1719-1803)
    Fredrik Georg Strömfelt (1738-1814)
    Hedvig Christina Stenbock (1699-)
    Knut Posse (1724-1788)
    Knut Posse (1755-1814)
    Beata Fredrika Posse (1759-1829)
    Fredrik Posse (1727-1794)
    Arvid Erik Posse (1753-1825)
    Fredrika Vilhelmina Stenbock (1701-1723)
    Erik Brahe (1722-1756)
    Magnus Fredrik Brahe (1756-1826)
    Jakob Stenbock (1663-1695)
    Magnus Stenbock (1664-1717)
    Ulrika Magdalena Stenbock (1692-1715)
    Magdalena Sofia Wachtmeister af Johannishus (1715-1750)
    Hedvig Eleonora Wachtmeister af Björkö (1739-1806)
    Charlotta Wachtmeister af Björkö (1743-1791)
    Axel Vilhelm Wachtmeister af Björkö (1745-1795)
    Sofia Lovisa Wachtmeister af Björkö (1747-1812)
    Bengt Ludvig Stenbock (1694-1737)
    Fredrik Magnus Stenbock (1696-1745)
    Eva Juliana Stenbock (1724-1753)
    Magdalena Christina Stenbock (1730-1801)
    Hedvig Ulrika De la Gardie (1761-1832)
    Hedvig Sofia Stenbock (1734-1809)
    Gustaf Fredrik von Rosen (1758-)
    Carl Stenbock (1701-1746)
    Johan Stenbock (1708-1734)
    Eva Charlotta Juliana Viktoria Stenbock (1710-1785)
    Margareta Magdalena Barnekow (1729-1805)
    Brita Christina Sack (1757-1808)
    Kjell Christoffer Barnekow (1730-1818)
    Christian Barnekow (1773-1830)
    Eva Juliana Barnekow (1733-1787)
    Christian Barnekow (1734-1763)
    Brita Eleonora Barnekow (1735-1808)
    Ulrika Eleonora Wrangel af Sauss (1768-1829)
    Ulrika Christina Barnekow (1736-1823)
    Lovisa Thott (1772-1809)
    Magdalena Barnekow (1742-1798)
    Adolf Fredrik B (1744-1787)
    Gustaf Leonard Stenbock (1711-)
    Nils Arvid Stenbock (1738-)
    Gustaf Harald Stenbock (1764-1833)
    Hedvig Eleonora Stenbock (1664-1729)
    Charlotta Maria Stenbock (1667-1740)
    Anna Maria Lewenhaupt (1688-)
    Axel Didrik Meijendorff von Yxkull (1720-1798)
    Anna Maria Meijendorff von Yxkull (1754-1820)
    Anna Sture (1541-1595)
    Nils Sture (1543-1567)
    Sten Sture (1544-1565)
    Margareta Sture (1547-1617)
    Nils Bielke af Åkerö (-1626)
    Margareta Bielke af Åkerö (1622-1655)
    Åke Oxenstierna af Eka och Lindö (1652-1714)
    Eva Christina Oxenstierna af Eka och Lindö (1699-1750)
    Jean Jacques De Geer (1737-1809)
    Elisabet Eva Beata Jacqueline de Geer af Finspång (1766-1831)
    Charlotta Aurora De Geer af Finspång (1779-1834)
    Emilia Fredrika Aurora De Geer af Finspång (1782-1828)
    Johan Jakob de Geer (1785-1833)
    Gerard De Geer af Finspång (1787-1846)
    Mauritz Sture (1552-1592)
    Svante Sture (1587-1616)
    Anna Margareta Sture (1615-1646)
    Carl Sture (1555-)
    Christina Sture (1559-1619)
    Margareta Banér (1582-1618)
    Svante Gustafsson Banér (1584-1628)
    Christina Anna Banér (-1652)
    Nils Bielke (1644-1716)
    Eva Bielke (1677-)
    Ulrika Juliana Brahe (1704-1765)
    Carl Gustaf von Liewen (1722-1770)
    Carl Gustaf Bielke (1683-1754)
    Nils Bielke (1706-1765)
    Eva Bielke (1706-1778)
    Christina Sofia Sack (1723-1781)
    Eva Catharina Sack (1727-1753)
    Christina Sigrid Bielke (1710-1726)
    Ture Gabriel Bielke (1684-1763)
    Eva Charlotta Bielke (1717-1794)
    Axel Ture Gyllenkrok (1751-1805)
    Christina Charlotta Gyllenkrok (1755-1776)
    Maria Ulrika Gyllenkrok (1758-1787)
    Nils Adam Bielke (1724-1792)
    Barn
    Gustaf Ture Bielke (1762-)
    Charlotta Catharina Bielke (1765-1793)
    Christina Sofia Bielke (1727-1803)
    Christina Anna Bielke (1687-1742)
    Svante Svantesson Banér (1624-1674)
    Sigrid Magdalena Banér (-1733)
    Gustaf Carl Banér (1652-1697)
    Margareta Charlotta Banér (1678-1706)
    Elsa Elisabet Banér (1692-1768)
    Ulrika Eleonora Ribbing af Zernava (1723-1787)
    Ulrika Elisabet von Liewen (1747-)
    Anna Banér (1585-1656)
    Margareta Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1617-1653)
    Gabriel Sparre (1646-1707)
    Knut Gustaf Sparre (1684-1733)
    Carl Gabriel Sparre (1713-)
    Erik Sparre (1718-1766)
    Carl Gustaf Sparre (1750-)
    Henrik Georg Sparre (1756-1816)
    Fredrik Sparre (1726-)
    Carl Sparre (1648-1716)
    Carl Carlsson Sparre (1676-1754)
    Beata Sparre (1734-1787)
    Eva Christina Lagerberg (1763-1804)
    Fredrik Henrik Sparre (1691-1764)
    Charlotta Fredrika Sparre (1719-1785)
    Charlotta Fredrika von Fersen (1756-1810)
    Gabriel Erik Sparre (1726-1804)
    Ulrika Lovisa Maria Sparre (1762-1848)
    Charlotta Beata Sparre (1693-1763)
    Anna Ebba Wrangel af Lindeberg (1734-1794)
    Eva Charlotta Aminoff (1755-)
    Axel Henrik Aminoff (1761-1820)
    Christina Sparre (1650-1722)
    Knut Kurck (1684-1726)
    Axel Johan Kurck (1719-1773)
    Knut Kurck (1761-1831)
    Anna Sofia Eleonora Kurck (1766-1853)
    Gabriel Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1619-1673)
    Gabriel Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1656-1719)
    Göran Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1699-1788)
    Axel Fredrik Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1753-)
    Erik Johan Gabriel Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1790-1843)
    Juliana Sofia Gabriella Oxenstierna af Korsholm och Vasa (1795-1862)
    Brita Christina Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1705-1764)
    Margareta Catharina Gyldenstolpe (1730-1773)
    Christina Sofia Skytte af Sätra (1763-1810)
    Henrietta Elisabet Skytte af Sätra (1764-1840)
    Gabriel Evert Gyldenstolpe (1732-)
    Nils Filip Gyldenstolpe (1734-1810)
    Christina Charlotta Gyldenstolpe (1766-)
    Nils Gyldenstolpe (1768-1844)
    Carl Edvard Gyldenstolpe (1770-1852)
    Bengt Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1623-1702)
    Eva Magdalena Oxenstierna af Korsholm och Wasa (1671-1722)
    Ulrika Magdalena Stenbock (1692-1715)
    Magdalena Sofia Wachtmeister af Johannishus (1715-1750)
    Hedvig Eleonora Wachtmeister af Björkö (1739-1806)
    Charlotta Wachtmeister af Björkö (1743-1791)
    Axel Vilhelm Wachtmeister af Björkö (1745-1795)
    Sofia Lovisa Wachtmeister af Björkö (1747-1812)
    Fredrik Magnus Stenbock (1696-1745)
    Eva Juliana Stenbock (1724-1753)
    Magdalena Christina Stenbock (1730-1801)
    Hedvig Ulrika De la Gardie (1761-1832)
    Hedvig Sofia Stenbock (1734-1809)
    Gustaf Fredrik von Rosen (1758-)
    Carl Stenbock (1701-1746)
    Johan Stenbock (1708-1734)
    Eva Charlotta Juliana Viktoria Stenbock (1710-1785)
    Margareta Magdalena Barnekow (1729-1805)
    Brita Christina Sack (1757-1808)
    Kjell Christoffer Barnekow (1730-1818)
    Christian Barnekow (1773-1830)
    Eva Juliana Barnekow (1733-1787)
    Christian Barnekow (1734-1763)
    Brita Eleonora Barnekow (1735-1808)
    Ulrika Eleonora Wrangel af Sauss (1768-1829)
    Ulrika Christina Barnekow (1736-1823)
    Lovisa Thott (1772-1809)
    Magdalena Barnekow (1742-1798)
    Adolf Fredrik B (1744-1787)
    Gustaf Leonard Stenbock (1711-)
    Nils Arvid Stenbock (1738-)
    Gustaf Harald Stenbock (1764-1833)
    Peder Banér (1588-1644)
    Johan Banér (-1642)
    Ebba Banér (1616-)
    Kerstin Banér (1617-1674)
    Gustaf Banér (1618-1689)
    Ebba Margareta Banér (1672-1736)
    Margareta Banér (1619-1680)
    Claes Banér (1620-1675)
    Johan Banér (1659-1736)
    Barn
    Johan Mauritz Banér (1708-1767)
    Johan Gabriel Banér (1733-1811)
    Johan Gustaf Banér (1775-1843)
    Hebbla Margareta Banér (1660-1694)
    Nils Banér (1622-)
    Nils Banér (1589-1614)
    Sigrid Banér (1592-1669)
    Märta Banér (1593-1638)
    Erik Larsson Sparre (1618-1673)
    Anna Johanna Sparre (1657-1712)
    Carl Creutz (1685-1740)
    Johan Carl Creutz (1725-1788)
    Carl Fredrik Creutz (1754-1815)
    Svante Creutz (1695-1762)
    Margareta Hedvig Creutz (1725-1793)
    Svante Leijonhufvud (1753-1815)
    Axel Leijonhufvud (1756-1816)
    Lorentz Vilhelm Creutz (1728-)
    Axel Gustafsson Banér (1594-1642)
    Christina Dorotea Banér (1626-1696)
    Christina Maria Leijonhufvud (1648-1724)
    Axel Erik Gyllenstierna af Lundholm (1678-1751)
    Catharina Charlotta Gyllenstierna af Lundholm (-1764)
    Axel Erik Armfelt (1743-)
    Gustaf Johan Gyllenstierna af Lundholm (1709-1764)
    Nils Gyllenstierna af Lundholm (1710-1791)
    Axel Erik Gyllenstierna af Lundholm (1747-1823)
    Carl Christoffer Gyllenstierna af Lundholm (1748-1811)
    Elisabet Eufrosyne Gyllenstierna af Lundholm (1778-1833)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1650-1732)
    Knut Leijonhufvud (1674-1700)
    Christina Ebba Leijonhufvud (1675-1727)
    Carl Harald Strömfelt (1709-)
    Fredrik Georg Strömfelt (1738-1814)
    Fredrika Christina Strömfelt (1710-1762)
    Gustava Johanna Margareta Ulfsparre af Broxvik (1736-1789)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1684-1739)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1715-1781)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1755-1826)
    Erik Rutger Leijonhufvud (1720-1769)
    Svante Leijonhufvud (1753-1815)
    Axel Leijonhufvud (1756-1816)
    Carl Leonard Leijonhufvud (1686-1743)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1717-1789)
    Carolina Gustava Leijonhufvud (1755-1832)
    Carl Vilhelm Leijonhufvud (1728-1760)
    Carl August Leijonhufvud (1760-1841)
    Knut Henrik Leijonhufvud (1730-1816)
    Eva Carolina Leijonhufvud (1771-1855)
    Knut Axel Leijonhufvud (1775-1833)
    Erik Gabriel Knutsson Leijonhufvud (1782-1848)
    Catharina Charlotta Leijonhufvud (1783-1825)
    Eleonora Catharina Leijonhufvud (1735-1797)
    Axel Gabriel Silfverstolpe (1762-1816)
    Gustaf Abraham Silfverstolpe (1772-1824)
    Johan Banér (1596-)
    Carl Banér (1598-1632)
    Gustaf Sture (1519-1520)
    Bengt Stensson (1392-1451)
    Måns Bengtsson (1410-1476)
    Johan Månsson Natt och Dag (-1520)
    Äke Johansson Natt och Dag (1500-)
    Johan Åkesson Natt och Dag (-1565)
    Axel Johansson Natt och Dag (-1604)
    Åke Axelsson Natt och Dag (1594-1655)
    Barbro Natt och Dag (-1680)
    Beata Åkesdotter Natt och Dag (1630-1701)
    Charlotta Soop af Limingo (1655-1704)
    Margareta Axelsdotter (1597-1623)
    Axel Carlsson Sparre (1620-1679)
    Gabriel Sparre (1646-1707)
    Knut Gustaf Sparre (1684-1733)
    Carl Gabriel Sparre (1713-)
    Erik Sparre (1718-1766)
    Carl Gustaf Sparre (1750-)
    Henrik Georg Sparre (1756-1816)
    Fredrik Sparre (1726-)
    Carl Sparre (1648-1716)
    Carl Carlsson Sparre (1676-1754)
    Beata Sparre (1734-1787)
    Eva Christina Lagerberg (1763-1804)
    Fredrik Henrik Sparre (1691-1764)
    Charlotta Fredrika Sparre (1719-1785)
    Charlotta Fredrika von Fersen (1756-1810)
    Gabriel Erik Sparre (1726-1804)
    Ulrika Lovisa Maria Sparre (1762-1848)
    Charlotta Beata Sparre (1693-1763)
    Anna Ebba Wrangel af Lindeberg (1734-1794)
    Eva Charlotta Aminoff (1755-)
    Axel Henrik Aminoff (1761-1820)
    Gustaf Adolf Sparre (1649-1692)
    Claes Sparre (1673-1733)
    Erik Arvid Sparre af Söfdeborg (1707-)
    Claes Erik Sparre af Söfdeborg (1746-1829)
    Eva Charlotta Sparre af Söfdeborg (1711-1779)
    Sofia Catharina Mörner af Morlanda (1728-1759)
    Carl Gustaf Mörner af Morlanda (1729-1784)
    Johan Sparre (1715-1791)
    Gustaf Adolf Sparre af Söfdeborg (1760-1802)
    Christina Sparre (1650-1722)
    Knut Kurck (1684-1726)
    Axel Johan Kurck (1719-1773)
    Knut Kurck (1761-1831)
    Anna Sofia Eleonora Kurck (1766-1853)
    Margareta Catharina Sparre (1660-1702)
    Carl Axel Leuhusen (1698-1771)
    Carl Leuhusen (1724-1795)
    Gustaf Leuhusen (1781-1850)
    Charlotta Sparre (1661-1724)
    Beata Cronhielm af Hakunge (1700-1728)
    Charles Emil Lewenhaupt (1721-1796)
    Charles Emil Lewenhaupt (1750-1811)
    Beata Sofia Lewenhaupt (1754-1826)
    Hedvig Amalia Lewenhaupt (1757-1786)
    Ulrika Charlotta Lewenhaupt (1722-1760)
    Adolf Fredrik Lewenhaupt (1745-1791)
    Adam Ludvig Lewenhaupt (1748-1808)
    Amalia Beata Gustaviana Lewenhaupt (1749-1804)
    Charles Emil Lewenhaupt (1751-1832)
    Gustaf Julius Lewenhaupt (1753-1820)
    Claes Axel Lewenhaupt (1757-1808)
    Adam Lewenhaupt (1725-1775)
    Carolina Julianna Anna Ulrika Lewenhaupt (1754-)
    Charles Adam Lewenhaupt (1760-1821)
    Amalia Beata Lewenhaupt (1726-1810)
    Malte Ramel (1747-1824)
    Hans Henrik Ramel (1752-1791)
    Otto Ramel (1754-1817)
    Birgitta Månsdotter Natt och Dag (1450-1512)
    Kerstin Månsdotter Natt och Dag (1467-)
    Margareta Siggesdotter Sparre af Rossvik (1490-)
    Ingeborg Siggesdotter (1492-)
    Claes Åkesson Tott (-1590)
    Henrik Claesson Tott
    Åke Henriksson Tott (1598-1640)
    Claes Tott (1630-1674)
    Anna Tott (1581-1646)
    Claes Rålamb (1622-)
    Hans Rålamb (1652-1712)
    Claes Rålamb (1682-1751)
    Hans Gustaf Rålamb (1716-1790)
    Christina Rålamb (1748-1824)
    Gustava Magdalena Cronhielm af Hakunge (1768-1841)
    Claes Rålamb (1750-1826)
    Claes Hans Rålamb (1784-1867)
    Gustaf Rålamb (1675-1750)
    Claes Gustaf Rålamb (1705-1765)
    Hedvig Eva Rålamb (1747-1816)
    Magnus Julius de la Gardie (1769-1805)
    Claes Fredrik de la Gardie (1801-1844)
    Etienne Casimir de la Gardie (1787-1867)
    Hedvig Johanna Charlotta de la Gardie (1819-1884)
    Beata Sofia Rålamb (1748-1793)
    Beata Charlotta Silfverhielm (1770-1850)
    Hedvig Sofia Silfverhielm (1767-1850)
    Claes Fredrik de la Gardie (1801-1844)
    Beata Rålamb (1677-1716)
    Märta Elisabet Bure (1710-1752)
    Anna Beata Mörner af Morlanda (1728-1780)
    Carl Claes Mörner af Morlanda (1730-1786)
    Hampus Vilhelm Mörner af Morlanda (1775-1855)
    Eva Mörner af Morlanda (1735-1767)
    Hebbla Siggesdotter Sparre af Rossvik (1494-)
    Claes Fleming (1530-1597)
    Hebbla Fleming (-1639)
    Johan Banér (-1642)
    Ebba Banér (1616-)
    Kerstin Banér (1617-1674)
    Gustaf Banér (1618-1689)
    Ebba Margareta Banér (1672-1736)
    Margareta Banér (1619-1680)
    Nils Banér (1622-)
    Karin Fleming (-1649)
    Joakim Fleming (1534-1563)
    Anna Flemming (1562-)
    Lars Siggesson d.y Sparre af Rossvik (1498-1554)
    Erik Larsson Sparre (1550-1600)
    Beata Sparre (1584-1655)
    Johan Eriksson Sparre (1587-)
    Ebba Sparre (1615-1644)
    Emerentia Ribbing (1644-1670)
    Anna Ebba Horn af Marienborg
    Fredrik Henrik Sparre (1691-1764)
    Charlotta Fredrika Sparre (1719-1785)
    Charlotta Fredrika von Fersen (1756-1810)
    Gabriel Erik Sparre (1726-1804)
    Ulrika Lovisa Maria Sparre (1762-1848)
    Charlotta Beata Sparre (1693-1763)
    Anna Ebba Wrangel af Lindeberg (1734-1794)
    Eva Charlotta Aminoff (1755-)
    Axel Henrik Aminoff (1761-1820)
    Catharina Sparre (1618-1688)
    Catharina Sparre (1588-1652)
    Erik Leijonhufvud (1621-1662)
    Christina Maria Leijonhufvud (1648-1724)
    Axel Erik Gyllenstierna af Lundholm (1678-1751)
    Catharina Charlotta Gyllenstierna af Lundholm (-1764)
    Axel Erik Armfelt (1743-)
    Gustaf Johan Gyllenstierna af Lundholm (1709-1764)
    Nils Gyllenstierna af Lundholm (1710-1791)
    Axel Erik Gyllenstierna af Lundholm (1747-1823)
    Carl Christoffer Gyllenstierna af Lundholm (1748-1811)
    Elisabet Eufrosyne Gyllenstierna af Lundholm (1778-1833)
    Ottiliana Henrietta Cronstedt (1802-1835)
    Elisabet Cronstedt (1813-1875)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1650-1732)
    Knut Leijonhufvud (1674-1700)
    Christina Ebba Leijonhufvud (1675-1727)
    Carl Harald Strömfelt (1709-)
    Fredrik Georg Strömfelt (1738-1814)
    Hans Fredrik Harald Strömfelt (1779-)
    Carl Melker Strömfelt (1784-1857)
    Brita Louisa Strömfelt (1795-1798)
    Fredrika Christina Strömfelt (1710-1762)
    Gustava Johanna Margareta Ulfsparre af Broxvik (1736-1789)
    Erik Otto Fleming af Liebelitz (1767-1834)
    Axel Herman Fleming af Liebelitz (1770-1834)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1684-1739)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1715-1781)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1755-1826)
    Margareta Sofia Leijonhufvud (1810-1867)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1812-1897)
    Erik Rutger Leijonhufvud (1720-1769)
    Svante Leijonhufvud (1753-1815)
    Anna Margareta Leijonhufvud (1795-1849)
    Axel Leijonhufvud (1756-1816)
    Carl Leonard Leijonhufvud (1686-1743)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1717-1789)
    Carolina Gustava Leijonhufvud (1755-1832)
    Gerard Carl Gabriel de Besche (1776-1840)
    Carl Vilhelm Leijonhufvud (1728-1760)
    Carl August Leijonhufvud (1760-1841)
    Knut Henrik Leijonhufvud (1730-1816)
    Eva Carolina Leijonhufvud (1771-1855)
    Knut Axel Leijonhufvud (1775-1833)
    Bengt Carl Fredrik Leijonhufvud (1820-1864)
    Sebastian Axel Leonard Leijonhufvud (1824-1891)
    Sten Erik Gabriel Leijonhufvud (1826-1908)
    Broder Abraham Leijonhufvud (1830-1913)
    Erik Gabriel Knutsson Leijonhufvud (1782-1848)
    Knut Erik Leijonhufvud (1821-1873)
    Carin Sofie Leijonhufvud (1823-1895)
    Axel Hjalmar Leijonhufvud (1824-1908)
    Catharina Charlotta Leijonhufvud (1783-1825)
    Axel Knut Trolle-Wachtmeister (1812-1907)
    Eleonora Catharina Leijonhufvud (1735-1797)
    Axel Gabriel Silfverstolpe (1762-1816)
    Fredrik Otto Silfverstolpe (1795-1882)
    Fredrik Otto Silfverstolpe (1795-1882)
    Gustaf Abraham Silfverstolpe (1772-1824)
    David August Leonard Silfverstolpe (1822-1898)
    Ebba Leijonhufvud (1622-1651)
    Margareta Leijonhufvud (1625-1645)
    Beata Leijonhufvud (1626-1692)
    Catharina Oxenstierna (1656-1683)
    Abraham Leijonhufvud (1627-1676)
    Margareta Leijonhufvud (1662-1720)
    Johan Abraham Ulfsparre af Broxvik (1696-1741)
    Gustava Johanna Margareta Ulfsparre af Broxvik (1736-1789)
    Erik Otto Fleming af Liebelitz (1767-1834)
    Oskar Erik Ferdinand Fleming af Liebelitz (1818-1884)
    Axel Herman Fleming af Liebelitz (1770-1834)
    Gustava Ottiliana Christina Fleming af Liebelitz (1813-1893)
    Abraham Leijonhufvud (1663-1702)
    Abraham Leijonhufvud (1698-1756)
    Christina Catharina Leijonhufvud (1729-1770)
    Anna Maria Meijendorff von Yxkull (1754-1820)
    Axel Fabian Trolle-Löwen (1775-1829)
    August Johan Löwen (1778-1816)
    Gustaf Leijonhufvud (1701-1794)
    Sebastian Leijonhufvud (1738-1818)
    Gustaf Alexander Leijonhufvud (1782-1859)
    Carl Viktor Gustafsson Leijonhufvud (1822-1900)
    Carl Greger Leijonhufvud (1786-1857)
    Märta Charlotta Gabriella Leijonhufvud (1826-1906)
    Eleonora Carolina Sofia Leijonhufvud (1828-1919)
    Beata Elisabet Augusta Leijonhufvud (1830-1915)
    Eva Margareta Amalia Fanny Leijonhufvud (1842-1917)
    Kerstin Leijonhufvud (1793-1877)
    Sofia Aurora Leijonhufvud (1794-1871)
    Beata Margareta Leijonhufvud (1741-1843)
    Abraham Leijonhufvud (1750-1842)
    Gustaf Leijonhufvud (1782-1848)
    Gustaf Abraham Edvard Leijonhufvud (1824-1899)
    Emma Charlotta Leijonhufvud (1830-1924)
    Samuel Abraham Leijonhufvud (1785-1843)
    Gustaf Leijonhufvud (1831-1866)
    Erik Leijonhufvud (1791-1830)
    Carl Edvard Leijonhufvud (1793-1870)
    Broder Abraham Leijonhufvud (1823-1911)
    Elisabet Leijonhufvud (1755-1779)
    Sigrid Margareta Charlotta Fleming af Liebelitz (1788-1861)
    Beata Christina Leijonhufvud (1665-1737)
    Carl Ulrik Meijendorff von Yxkull (1690-1730)
    Axel Didrik Meijendorff von Yxkull (1720-1798)
    Anna Maria Meijendorff von Yxkull (1754-1820)
    Axel Fabian Trolle-Löwen (1775-1829)
    August Johan Löwen (1778-1816)
    Didrik Henning Meijendorff von Yxkull (1697-1763)
    Lage Meijendorff von Yxkull (1736-1762)
    Brita Leijonhufvud (1666-1712)
    Catharina Charlotta Sparre (1687-1759)
    Agneta Wrede af Elimä (1718-1800)
    David Stierncrona (1754-)
    David Henrik Stierncrona (1786-1845)
    Fabian Casimir Wrede (1724-1795)
    Fabian Wrede af Elimä (1760-1824)
    Fabian Ernst Wrede (1782-1833)
    Agata Wrede af Elimä (1799-1890)
    Fabian Jakob Wrede af Elimä (1802-1893)
    Casper Wrede af Elimä (1808-)
    Anna Christina Wrede af Elimä (1775-1856)
    Gustava Ottiliana Christina Fleming af Liebelitz (1813-1893)
    Anna Beata Wrede af Elimä (1727-)
    Anna Beata Gyllengranat (1753-1835)
    Catharina Charlotta Gyllengranat (1759-1800)
    Gustava Beata Charlotta Jakobina Reenstierna (1799-1864)
    Elsa Christina Leijonhufvud (1677-1721)
    Lars Eriksson Sparre (1590-1644)
    Erik Larsson Sparre (1618-1673)
    Anna Johanna Sparre (1657-1712)
    Carl Creutz (1685-1740)
    Johan Carl Creutz (1725-1788)
    Carl Fredrik Creutz (1754-1815)
    Carl Gustaf Creutz (1787-1851)
    Svante Creutz (1695-1762)
    Margareta Hedvig Creutz (1725-1793)
    Svante Leijonhufvud (1753-1815)
    Anna Margareta Leijonhufvud (1795-1849)
    Axel Leijonhufvud (1756-1816)
    Lorentz Vilhelm Creutz (1728-)
    Gustaf Larsson Sparre (1625-1689)
    Elsa Barbro Sparre (1664-1731)
    Carl Oxenstierna af Croneborg (1692-1737)
    Vendela Helena Oxenstierna af Croneborg (1721-1797)
    Axel Carl Oxenstierna af Croneborg (1723-1760)
    Gabriel Oxenstierna af Croneborg (1750-1803)
    Elsa Barbro Oxenstierna af Croneborg (1694-1764)
    Knut Henrik Leijonhufvud (1730-1816)
    Eva Carolina Leijonhufvud (1771-1855)
    Knut Axel Leijonhufvud (1775-1833)
    Bengt Carl Fredrik Leijonhufvud (1820-1864)
    Sebastian Axel Leonard Leijonhufvud (1824-1891)
    Sten Erik Gabriel Leijonhufvud (1826-1908)
    Broder Abraham Leijonhufvud (1830-1913)
    Erik Gabriel Knutsson Leijonhufvud (1782-1848)
    Knut Erik Leijonhufvud (1821-1873)
    Carin Sofie Leijonhufvud (1823-1895)
    Axel Hjalmar Leijonhufvud (1824-1908)
    Catharina Charlotta Leijonhufvud (1783-1825)
    Axel Knut Trolle-Wachtmeister (1812-1907)
    Eleonora Catharina Leijonhufvud (1735-1797)
    Axel Gabriel Silfverstolpe (1762-1816)
    Fredrik Otto Silfverstolpe (1795-1882)
    Fredrik Otto Silfverstolpe (1795-1882)
    Gustaf Abraham Silfverstolpe (1772-1824)
    David August Leonard Silfverstolpe (1822-1898)
    Carl Larsson Sparre (1627-)
    Jakob Casimir Sparre (1661-1701)
    Catharina Charlotta Sparre (1687-1759)
    Agneta Wrede af Elimä (1718-1800)
    David Stierncrona (1754-)
    David Henrik Stierncrona (1786-1845)
    Fabian Casimir Wrede (1724-1795)
    Fabian Wrede af Elimä (1760-1824)
    Fabian Ernst Wrede (1782-1833)
    Agata Wrede af Elimä (1799-1890)
    Fabian Jakob Wrede af Elimä (1802-1893)
    Casper Wrede af Elimä (1808-)
    Anna Christina Wrede af Elimä (1775-1856)
    Gustava Ottiliana Christina Fleming af Liebelitz (1813-1893)
    Anna Beata Wrede af Elimä (1727-)
    Anna Beata Gyllengranat (1753-1835)
    Catharina Charlotta Gyllengranat (1759-1800)
    Gustava Beata Charlotta Jakobina Reenstierna (1799-1864)
    Sigismund Eriksson Sparre (1591-)
    Peder Eriksson Sparre (1592-1647)
    Maria Pedersdotter Sparre
    Ebba Sparre (1630-1666)
    Johan Banér (1659-1736)
    Barn
    Johan Mauritz Banér (1708-1767)
    Johan Gabriel Banér (1733-1811)
    Johan Gustaf Banér (1775-1843)
    Sofia Lovisa Banér (1811-1834)
    Julie Vilhelmina Elsie Susanna Banér (1821-1911)
    Hebbla Margareta Banér (1660-1694)
    Margareta Sparre (1631-1686)
    Sigrid Magdalena Banér (-1733)
    Gustaf Carl Banér (1652-1697)
    Margareta Charlotta Banér (1678-1706)
    Elsa Elisabet Banér (1692-1768)
    Ulrika Eleonora Ribbing af Zernava (1723-1787)
    Ulrika Elisabet von Liewen (1747-)
    Fredrika Charlotta Forsberg (1766-)
    Charlotta Eleonora de Geer af Leufsta (1771-1791)
    Ture Eriksson Sparre (1593-1664)
    Carl Eriksson Sparre (1595-1632)
    Axel Carlsson Sparre (1620-1679)
    Gabriel Sparre (1646-1707)
    Knut Gustaf Sparre (1684-1733)
    Carl Gabriel Sparre (1713-)
    Erik Sparre (1718-1766)
    Carl Gustaf Sparre (1750-)
    Charlotta Vilhelmina Sparre (1781-1818)
    Henrik Georg Sparre (1756-1816)
    David Bleckert Casimir Sparre (1795-1866)
    Henrietta Sparre (1799-1879)
    Carolina Christina Sparre (1803-1874)
    Fredrik Sparre (1726-)
    Carl Sparre (1648-1716)
    Carl Carlsson Sparre (1676-1754)
    Beata Sparre (1734-1787)
    Eva Christina Lagerberg (1763-1804)
    Carl Ulrik Falkenberg af Trystorp (1796-1853)
    Fredrik Henrik Sparre (1691-1764)
    Charlotta Fredrika Sparre (1719-1785)
    Charlotta Fredrika von Fersen (1756-1810)
    Catharina Charlotta de Geer af Leufsta (1780-1831)
    Emanuel de Geer af Leufsta (1786-1829)
    Gabriel Erik Sparre (1726-1804)
    Ulrika Lovisa Maria Sparre (1762-1848)
    Hans Gabriel Trolle-Wachtmeister (1782-1871)
    Charlotta Beata Sparre (1693-1763)
    Anna Ebba Wrangel af Lindeberg (1734-1794)
    Eva Charlotta Aminoff (1755-)
    Axel Henrik Aminoff (1761-1820)
    Ivan Feodor Aminoff (1797-1855)
    Gustaf Adolf Sparre (1649-1692)
    Claes Sparre (1673-1733)
    Erik Arvid Sparre af Söfdeborg (1707-)
    Claes Erik Sparre af Söfdeborg (1746-1829)
    Erik Samuel Sparre af Söfdeborg (1776-1843)
    Claes Gustaf Sparre af Söfdeborg (1779-1842)
    Charlotta Ulrika Mariana Sparre af Söfdeborg (1781-1853)
    Fredrik Vilhelm Sparre af Söfdeborg (1786-1859)
    Eva Charlotta Sparre af Söfdeborg (1711-1779)
    Sofia Catharina Mörner af Morlanda (1728-1759)
    Carl Gustaf Mörner af Morlanda (1729-1784)
    Christina Charlotta Mörner af Morlanda (1760-1832)
    Adolf Mörner af Morlanda (1765-1828)
    Claes Erik Mörner af Morlanda (1766-1838)
    Gustaf Fredrik Mörner af Morlanda (1768-1841)
    Axel Otto Mörner af Morlanda (1774-1852)
    Johan Sparre (1715-1791)
    Gustaf Adolf Sparre af Söfdeborg (1760-1802)
    Gustaf Adolf Vive Sparre af Söfdeborg (1802-1886)
    Christina Sparre (1650-1722)
    Knut Kurck (1684-1726)
    Axel Johan Kurck (1719-1773)
    Knut Kurck (1761-1831)
    Carolina Gustava Kurck (1794-1873)
    Anna Sofia Eleonora Kurck (1766-1853)
    Margareta Catharina Sparre (1660-1702)
    Carl Axel Leuhusen (1698-1771)
    Carl Leuhusen (1724-1795)
    Gustaf Leuhusen (1781-1850)
    Carl Herman Leuhusen (1810-1879)
    Julie Leuhusen (1818-1892)
    Charlotta Sparre (1661-1724)
    Beata Cronhielm af Hakunge (1700-1728)
    Charles Emil Lewenhaupt (1721-1796)
    Charles Emil Lewenhaupt (1750-1811)
    Charles Emil Lewenhaupt (1787-1823)
    Beata Sofia Lewenhaupt (1754-1826)
    Ulrika Sofia Elisabet Freijtag (1797-1880)
    Hedvig Amalia Lewenhaupt (1757-1786)
    Hedvig Sofia Charlotta Amalia Lewenhaupt (1778-1858)
    Ulrika Johanna Lewenhaupt (1781-1866)
    Ulrika Charlotta Lewenhaupt (1722-1760)
    Adolf Fredrik Lewenhaupt (1745-1791)
    Hedvig Sofia Charlotta Amalia Lewenhaupt (1778-1858)
    Ulrika Johanna Lewenhaupt (1781-1866)
    Adam Ludvig Lewenhaupt (1748-1808)
    Amalia Beata Gustaviana Lewenhaupt (1749-1804)
    Charles Emil Lewenhaupt (1751-1832)
    Adolf Patrik Lewenhaupt (1794-1871)
    Charles Emil Lewenhaupt (1797-1871)
    Gustaf Adolf Lewenhaupt (1799-1883)
    Hedvig Sofia Lewenhaupt (1801-1883)
    Gustaf Julius Lewenhaupt (1753-1820)
    Gustaf Lewenhaupt (1791-1873)
    Claes Axel Lewenhaupt (1757-1808)
    Claes Casimir Lewenhaupt (1784-1848)
    Mauritz Axel Lewenhaupt (1791-)
    Marianne Ulrika Lewenhaupt (1796-)
    Erik August Lewenhaupt (1799-1874)
    Adam Lewenhaupt (1725-1775)
    Carolina Julianna Anna Ulrika Lewenhaupt (1754-)
    Charles Emil Lewenhaupt (1787-1823)
    Charles Adam Lewenhaupt (1760-1821)
    Charles Auguste Lewenhaupt (1812-1897)
    Amalia Beata Lewenhaupt (1726-1810)
    Malte Ramel (1747-1824)
    Hans Henrik Ramel (1752-1791)
    Elisabet Amalia Charlotta Ramel (1780-1816)
    Christina Gustava Ramel (1783-1819)
    Otto Ramel (1754-1817)
    Amalia Eleonora Ramel (1802-1877)
    Hans Ramel (1807-1856)
    Sten Malte Ramel (1811-1884)
    Erik Carlsson Sparre (1628-1678)
    Johan Månsson (1470-1520)
    Måns Johansson (1498-1555)
    Nils Månsson (-1554)
    Nils Nilsson Natt och Dag (1554-1613)
    Ivar Nilsson Natt och Dag (1590-1651)
    Arvid Ivarsson Natt och Dag (1633-1683)
    Beata Natt och Dag
    Märta Christina Mörner af Morlanda (-1767)
    Eva von Scheven (1724-1792)
    Anna Christina Natt och Dag (1667-1747)
    Carl Posse (1687-1737)
    Knut Posse (1719-1771)
    Eleonora Christina Augusta Posse (1762-1822)
    Arvid Posse (1689-1754)
    Knut Posse (1724-1788)
    Knut Posse (1755-1814)
    Beata Fredrika Posse (1759-1829)
    Fredrik Posse (1727-1794)
    Arvid Erik Posse (1753-1825)
    Märta Beata Posse (1691-1738)
    Christina Fredrika Tersmeden (1722-1723)
    Knut Posse (1697-1733)
    Knut Posse (1720-1787)
    Knut Albrekt Posse (1746-1797)
    Ulrika Christina Posse (1727-1794)
    Catharina Charlotta Sparre (1749-1822)
    Sten Arvidsson Natt och Dag (1681-)
    Märta Christina Margareta Sture (1715-)
    Carl Arvid Sture (1716-1739)
    Fredrika Ulrika Sture (1719-1772)
    Hedvig Christina Ulrika Carolina Dohna (1746-)
    Hedvig Ulrika Christina Lagerhjelm (1787-1845)
    Carl Christoffer Delphicus Dohna (1748-1752)
    Eleonora Lovisa Antoinetta Dohna (1753-1817)
    Carl Ulrik Ridderstolpe (1773-1846)
    Fredrik Ludvig Ridderstolpe (1783-1852)
    Gustaf Ridderstolpe (1785-1845)
    Maria Charlotta Sture (1725-1761)
    Knut Kurck (1761-1831)
    Carolina Gustava Kurck (1794-1873)
    Sten Gabriel Sture (1730-1803)
    Sten Sture (1770-1812)
    Antoinetta Eleonora Sture (1798-1865)
    Charlotta Sture (1799-1843)

    Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

    Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn Historia som gjort släktträdet.

    Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.