Släktforskningssajten Genvägar använder cookies för personlig anpassning, anpassning av vår nätreklam och andra ändamål. Läs mer eller ändra dina cookie-inställningar. Genom att fortsätta använda vår tjänst samtycker du till vår användning av cookies.
G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Stöd
Logga in
Sök
Visning
Index
Personer
Ny person
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation
Peder Jönsson
Lägg till moder...
Olof Pedersson (1460-1501)
1460--1501 (man)

Olof föddes omkring 1460
Far Peder Jönsson

Ståthållare

Gift med Gunnil Laurensdotter
Paret fick barnen:
- Peder född
- Carin
- Bengt född
- Brita
- Bengta

Olof avled troligen 1501

-------------------------
Liljesparre Tab 3
Hård af Segerstad nr 17 Tab 4
Elgenstierna

Kopplingar till andra personer:
  • gift med Gunnil Laurensdotter

  • Bengt Hård
    Anders Bengtsson
    Bengt Andersson Hård (-1612)
    Nils Hård af Torestorp (-1648)
    Erik Hård af Torestorp (-1671)
    Nils Hård af Torestorp (1660-1716)
    Nils Hård af Torestorp (1707-1778)
    Ingrid Juliana Hård af Torestorp (1736-1809)
    Emanuel Lagerberg (1769-1819)
    Johan Pontus Lagerberg (1804-1862)
    Carl Emil Lagerberg (1837-1912)
    Carl Pontus Lagerberg (1873-1877)
    Axel Fredrik Emanuel Lagerberg (1839-1903)
    Annie Ulrika Charlotta Lagerberg (1877-)
    Emma Elisa Emilia Lagerberg (1879-1942)
    Ida Augusta Lagerberg (1841-1895)
    Knut Bengtsson (-1572)
    Beata Hård af Torestorp (-1651)
    Märta Anckar (1596-1627)
    Beata Chesnecophera Lillieram (-1683)
    Carl Magnus Stuart (-1705)
    Elisabet Stuart (1691-)
    Carl Jakob Staël von Holstein (1717-1775)
    Joakim Staël von Holstein (1759-1836)
    Otto Vilhelm Staël von Holstein (1802-1884)
    Otto Vilhelm Staël von Holstein (1834-1902)
    Maria Göransdotter Ekeblad (-1678)
    Märta Uggla (1648-)
    Carl Georg Silfverswärd (-1710)
    Gustaf Silfverswärd (1687-1752)
    Gustaf Uggla (1650-1715)
    Anna Christina Uggla (1686-1723)
    Brita Elisabet Uggla (1691-1738)
    Lisa Greta Borin (1720-1768)
    Lisa Maria Holm (1744-)
    Erik Svensson Rudberg (1782-1868)
    Maria Lisa Rudberg (1808-)
    Lars Larsson (1841-)
    Maria Lovisa Larsdotter (1867-1941)
    Carl Uggla (1655-1744)
    Hildebrand Uggla (1685-1742)
    Carl Fredrik Uggla (1725-1803)
    Carl Uggla (1779-1830)
    Gustaf Magnus Uggla (1708-)
    Carl Tomas Uggla (1747-)
    Leonard Magnus Uggla (1777-1820)
    Carl-Gustaf Uggla (1808-1879)
    Sofia Christina Uggla (1809-1870)
    Leonard Vilhelm Stiernstedt (1841-1919)
    Erik Carl Stiernstedt (1878-)
    Anders Julius Uggla (1816-1857)
    Sofia Emilia Uggla (1850-)
    Maria Uggla (1819-1864)
    Brita Uggla (1657-1692)
    Gustaf Henrik Plagman (1692-1759)
    Lennart Uggla (1659-1726)
    Fredrik Uggla (1688-1734)
    Sven Fredrik Uggla (1729-1808)
    Erik Uggla (1661-1703)
    Gustaf Hildebrand Uggla (-1741)
    Nils Gabriel Uggla (1725-1759)
    Catharina Beata Uggla (1732-1800)
    Louis Hildebrand de Geer (1754-1762)
    Carl Reinhold Uggla (1691-1744)
    Elsa Dorotea Uggla (1724-1773)
    Carl Fredrik Uggla (1725-1794)
    Hedvig Charlotta Uggla (1759-1817)
    Carl Fredrik Hammarhjelm (1787-1845)
    Ulrika Charlotta Emerentia Hammarhjelm (1823-1901)
    Julie Hammarhjelm-Strokirk (1865-1942)
    Göran Jakob Teodor Tersmeden (1889-1982)
    Augusta Christina Elisabeth Tersmeden (1890-)
    Carl Fredrik Uggla (1766-1830)
    Carl Fredrik Uggla (1796-1863)
    Paul Didrik Axel Uggla (1831-1879)
    Hilda Turinna Emilia Uggla (1866-)
    Helmfrid Christian Albert Uggla (1867-)
    Gustaf Fredrik Oskar Uggla (1846-1924)
    Carl Gustafson Uggla (1875-)
    Gustaf Gustafsson Uggla (1880-1926)
    Bertil Gustafsson Uggla (1890-)
    Gerda Ingrid Augusta Uggla (1919-2005)
    Hedvig Eleonora Uggla (1694-1758)
    Frans Henrik von Wachenfeldt (1729-1784)
    Paul Anders von Wachenfeldt (1738-)
    Magdalena Fredrika von Wachenfelt (1774-1849)
    Adolf Fredrik Stenbeck (1813-1870)
    Nils Gustaf Stenbeck (1848-)
    Edvard Hugo Stenbeck (1890-1977)
    Nils Hugo Andreas Stenbeck (1933-1976)
    Barn
    Jan Hugo Stenbeck (1942-2002)
    Anders Sebastian von Wachenfeldt (1782-1849)
    Adolf Fredrik von Wachenfeldt (1826-1905)
    Carl Adolf Sebastian von Wachenfeldt (1858-1941)
    Erik Fredrik Sebastian von Wachenfeldt (1904-1978)
    Joakim Fredrik von Wachenfeldt (1740-1791)
    Märta Göransdotter Ekeblad (-1702)
    Elisabet Bonde (1661-1731)
    Maria Elisabet Drakenberg (1692-1723)
    Christina Margareta Uggla (1720-1793)
    Johan den sköne Bonde (1663-1695)
    Maria Christina Bonde (1691-1735)
    Gabriel Falkenberg af Trystorp (1718-1779)
    Carl Henrik Falkenberg af Trystorp (1744-1788)
    Magdalena Ulrika Falkenberg af Trystorp (1784-1845)
    Estrid Knutsdotter
    Göran Claesson Uggla (-1627)
    Sven Uggla (1614-1661)
    Magdalena Uggla (-1693)
    Margareta Hierta (1676-1740)
    Fromhold Johan Fägerskiöld (1705-1783)
    Sven Uggla (-1684)
    Svante (1675-1760)
    Svante Uggla (1675-1760)
    Georg Uggla (1726-1787)
    Elsa Maria Uggla (1749-1800)
    Johan Georg de la Grange (1774-1844)
    Emilia Charlotta de la Grange (1806-1851)
    Anna Cecilia Aminoff (1846-1902)
    Metta Magdalena Uggla (1682-1759)
    Abraham Reenstierna (1712-1795)
    Johan Abraham Reenstierna (1758-1844)
    Catharina Magdalena Reenstierna (1793-1852)
    Abraham Alexander Reenstierna (1803-1858)
    Eva Catharina Reenstierna (1763-1833)
    Abraham Georg Fleetwood (1806-1878)
    Barn
    Svante Reenstierna (1713-1784)
    Jakob Reenstierna (1714-1796)
    Gertrud Christina Reenstierna (1749-1840)
    Jakob Markus Reenstierna (1754-1829)
    Gustava Beata Charlotta Jakobina Reenstierna (1799-1864)
    Anton Jakob Ridderstedt (1835-1916)
    Anna Maria Reenstierna (1762-1824)
    Jakob Gustaf Ridderstedt (1794-1856)
    Henrietta Albertina Ridderstedt (1796-1862)
    Lars Adolf Ridderstedt (1798-1853)
    Anton Jakob Ridderstedt (1835-1916)
    Metta Reenstierna (1716-)
    Anna Magdalena Fleetwood (1750-1811)
    Gustava Margareta Falkenberg af Trystorp (1775-1841)
    Lovisa Magdalena Ulrika Ridderstolpe (1799-1876)
    Carl Ludvig von Post (1824-1905)
    Ebba Carolina Lovisa Josefina von Post (1851-1909)
    Carl Fredrik von Post (1853-1912)
    Carl Hugo von Post (1854-1925)
    Carl Ulrik von Post (1855-)
    Anna Josefina von Post (1857-1934)
    Eva Maria von Post (1859-)
    Hedvig Josefina Christina von Post (1862-)
    Alice Fredrika Gustava Josefina von Post (1864-)
    Carl Georg von Post (1866-)
    Carl Gustaf von Post (1868-1921)
    Fredrika Vilhelmina Ridderstolpe (1800-1874)
    Fredrik Ulrik Ridderstolpe (1801-)
    Gustava Carolina Ridderstolpe (1803-1865)
    Hedvig Charlotta Ridderstolpe (1806-1842)
    Ulrik Falkenberg af Trystorp (1777-1849)
    Martin Adolf Falkenberg af Trystorp (1808-1889)
    Johanna Charlotta Fredrika Falkenberg af Trystorp (1840-1913)
    Barn
    Anna Eva Jaquette Tersmeden (1863-)
    Märtha Tersmeden (1865-)
    Ebba Adolfina Augusta Tersmeden (1867-1955)
    Eva Tersmeden (1869-1937)
    Matilda Vilhelmina Gabriella Falkenberg af Trystorp (1843-1874)
    Dagmar Lilliecreutz (1869-1904)
    Ebba Johanna Lilliecreutz (1871-1907)
    Eva Hildur Ulrika Falkenberg af Trystorp (1847-)
    Helga Gustava Adolfina Falkenberg af Trystorp (1850-1889)
    Gerard Knut Alfred Falkenberg af Trystorp (1819-1873)
    Jeanette Sofia Falkenberg af Trystorp (1845-1922)
    Anna Charlotta Falkenberg af Trystorp (1778-1815)
    Charlotta Fredrika Falkenberg af Trystorp (1779-1874)
    Anna Maria Reenstierna (1718-1772)
    Catharina Märta Stålhandske (1746-1815)
    Gustaf Adolf Eketrä (1779-1831)
    Johan Gabriel Eketrä (1808-1889)
    Jacquette Ingeborg Beata Eketrä (1848-1923)
    Märta Elisabet Margareta Eketrä (1851-1894)
    Ebba Mariana Eketrä (1859-)
    Ebbe Mathias von Engeström (1887-)
    Sven Vilhelm Eketrä (1867-1893)
    Johanna Maria Stålhandske (1749-1804)
    Susanna Johanna Tulin (1786-)
    Carl Gustaf Stålhandske (1763-1813)
    Abel Reenstierna (1722-1789)
    Metta Maria Reenstierna (1758-1845)
    Jakob Claesson Uggla (-1654)
    Johan Uggla (1625-1683)
    Jakob Uggla (1664-1717)
    Bengt Uggla (1693-1647)
    Christina Margareta Uggla (1720-1793)
    Anna Uggla (1702-1744)
    Gustaf Miles (1736-)
    Brita Magdalena Uggla (1704-1749)
    Axel Natt och Dag (1731-1779)
    Brita Charlotta Natt och Dag (1764-1799)
    Magdalena Catharina Natt och Dag (1767-1846)
    Claes Claesson Uggla (1580-1624)
    Beata Uggla (-1668)
    Beata Ljuster (-1696)
    Anders Magnus Rennerfelt (1678-1730)
    Estrid Uggla (1612-)
    Claes Uggla (1615-1678)
    Claes Uggla (1679-1727)
    Carl Magnus Uggla (1698-1740)
    Carl Gustaf Uggla (1719-1771)
    Gustaf Uggla (1763-1823)
    Claes Gustaf Uggla (1789-1843)
    Knut Hjalmar Uggla (1824-1887)
    Knut Erik Axel Uggla (1861-)
    Hans Uggla (1617-1651)
    Svante Uggla (1618-1676)
    Gustaf Uggla (1620-)
    Carl Uggla (1650-1678)
    Gustaf Augustin Uggla (1670-1703)
    Carl Bernt Uggla (1699-1771)
    Carl Gustaf Uggla (1729-1811)
    Gustaf Johan Uggla (1760-1836)
    Johan Vilhelm Uggla (1811-1868)
    Erik Robert Uggla (1845-1914)
    Allan Robert Uggla (1878-)
    Fredrik Uggla (1766-1816)
    Knut Robert Uggla (1778-1835)
    Johan Claesson Uggla (1582-1649)
    Olof Uggla (1620-)
    Christina Uggla (1626-1693)
    Johan Gabriel Sparfvenfeldt (1655-)
    Johan Henrik Sparfvenfeldt (1698-1769)
    Henrik Vilhelm Sparfvenfeldt (1728-1776)
    Hedvig Augusta Sparfvenfeldt (1731-)
    Eleonora Christina Augusta Posse (1762-1822)
    Margareta Elisabet Sparfvenfeldt (1701-)
    Fredrik Ulrik Reenstierna (1722-)
    Anna Maria Reenstierna (1758-1825)
    Göran Uggla (1632-1675)
    Märta Claesdotter Uggla (1584-1657)
    Marina Store
    Maria Gyllensting
    Per Svensson Bråk (1646-1720)
    Carl Gustaf Bråkenhielm (1682-1736)
    Per Magnus Bråkenhielm (1720-)
    Per Bråkenhielm (1754-1835)
    Carl Gustaf Bråkenhielm (1802-1860)
    Gustaf Reinhold Bråkenhielm (1847-1899)
    Peder Hård (-1534)
    Lars Pedersson Hård af Segerstad (-1563)
    Peder Hård (1553-1576)
    Olof Hård (1555-1630)
    Johan Hård af Segerstad (1587-1645)
    Anna Hård af Segerstad (1615-1692)
    Johan Printzensköld (-1720)
    Elisabet Printzensköld (1696-1763)
    Johan Axel Printzensköld (1698-1760)
    Hedvig Elisabet Printzensköld (1732-1773)
    Fredrik Adolf Stiernspetz (1765-1827)
    Gustaf Arvid Stiernspetz (1798-1866)
    Utha Herminia Stiernspetz (1828-)
    Carl Gustaf Ernst von Heland (1861-1912)
    Carl Erik Hjalmar von Heland (1894-)
    Anna Printzensköld (1654-1721)
    Brita Maria Hård af Segerstad (1618-)
    Per Hård af Segerstad (1653-1729)
    Ingeborg Christina Hård af Segerstad (1692-1764)
    Ottiliana de Laval (1730-1791)
    Carl Hård af Segerstad (1620-1657)
    Carl Hård af Segerstad (1655-1720)
    Jesper Abraham Hård af Segerstad (1682-1733)
    Inga Christina Hård af Segerstad (1731-1801)
    Juliana Dorotea Lagercrantz (1755-1790)
    Gustaf Lagercrantz (1759-1813)
    Carl Jakob Lagercrantz (1788-1858)
    Carl Gustaf Lagercrantz (1816-1867)
    Carl Adolf Lagercrantz (1846-)
    Carl Fredrik Bengt Lagercrantz (1887-)
    Henrik Gustaf Lagercrantz (1856-1925)
    Carl Fredrik Gustaf Lagercrantz (1883-)
    Henrik Gustafsson Lagercrantz (1891-)
    Elisabet Lagercrantz (1893-)
    Herman Ludvig Fabian Lagercrantz (1859-1945)
    Eva Lagercrantz (1888-)
    Maria Augusta Lagercrantz (1889-)
    Clare Lagercrantz (1891-1978)
    Margareta Lagercrantz (1893-)
    Bror Gustaf Herman Lagercrantz (1894-1981)
    Ebba Katarina Lagercrantz (1900-1993)
    Märta Lagercrantz (1902-)
    Jakob Lagercrantz (1760-1828)
    Ludvig Lagercrantz (1798-1876)
    Adolf Jakob Lagercrantz (1829-1889)
    Adolf Erik Ludvig Lagercrantz (1863-1916)
    Axel Elias Vilhelm Lagercrantz (1864-1915)
    Amalia Lovisa Charlotta Lagercrantz (1833-1915)
    Lorentz Ludvig Lorichs (1867-1940)
    Otto Fredrik Ludvig Lorichs (1902-)
    Sigrid Elisabeth Charlotta Lorichs (1903-)
    Henriette Sofia Juliana Lagercrantz (1801-1834)
    Göran Adolf Jakob Åkerhielm af Margretelund (1827-1892)
    Brita Christina Hård af Segerstad (1691-1741)
    Johan Ulrik Kuylenstierna (1727-)
    Agneta Christina Kuylenstierna (1754-1806)
    Christer Abraham Kuylenstierna (1767-1828)
    Johan Arvid Kuylenstierna (1798-1837)
    Nils Gustaf Ulrik Kuylenstierna (1802-1857)
    Gustaf Adolf Kuylenstierna (1847-1932)
    Nils Gustaf Otto Kuylenstierna (1885-1975)
    Otto Johan Christer Kuylenstierna (1853-1896)
    Erik Hård af Segerstad (1621-1692)
    Johan Hård af Segerstad (1650-1711)
    Lars Hård af Segerstad (1635-1691)
    Lars Hård af Segerstad (-1706)
    Carl Gustaf Hård af Segerstad (1697-1753)
    Alexander Magnus Hård af Segerstad (1728-1786)
    Peter Albrekt Hård af Segerstad (1745-1812)
    Johanna Christina Hård af Segerstad (1778-1847)
    Erik Hård af Segerstad (1663-1750)
    Jakob Hård af Segerstad (1734-)
    Carl Vilhelm Hård af Segerstad (1767-1817)
    August Leopold Hård af Segerstad (1806-1871)
    Bror Jakob Albrekt Hård af Segerstad (1837-1901)
    Bror Carl Emil Hård af Segerstad (1882-1927)
    Bror Karl Gustaf Hård af Segerstad (1919-1980)
    Barn
    Carl Segerstad (1591-1653)
    Erik Larsson Hård af Segerstad (1560-1645)
    Peder Hård af Segerstad (1588-1649)
    Johan Hård af Segerstad (1617-1691)
    Helena Sofia Hård af Segerstad (-1695)
    Brita Hård af Segerstad (1672-1733)
    Johan Lilliehöök af Gälared och Kolbäck (1699-1742)
    Bengt Lilliehöök af Gälared (1702-1774)
    Brita Maria Lilliehöök af Gälared och Kolbäck (1744-1777)
    Brita Charlotta Natt och Dag (1764-1799)
    Magdalena Catharina Natt och Dag (1767-1846)
    Carl Gustaf Hård (1674-)
    Johan Ludvig Hård (1719-1798)
    Göran Hård af Segerstad (1621-1672)
    Per Hård af Segerstad (1653-1729)
    Ingeborg Christina Hård af Segerstad (1692-1764)
    Ottiliana de Laval (1730-1791)
    Brita Hård (1563-1630)
    Lennart Kagg (1592-1657)
    Bengt Kagg (1640-1685)
    Leonard Kagg (1682-1760)
    Carl Adolf Kagg (1724-1765)
    Gustav Adolf Kagg (1764-)
    Nils Kagg (1598-1653)
    Brita Kagg (1641-1678)
    Margareta Leijonhufvud (1662-1720)
    Johan Abraham Ulfsparre af Broxvik (1696-1741)
    Gustava Johanna Margareta Ulfsparre af Broxvik (1736-1789)
    Erik Otto Fleming af Liebelitz (1767-1834)
    Oskar Erik Ferdinand Fleming af Liebelitz (1818-1884)
    Oskar Herman August Fleming af Liebelitz (1859-1937)
    Claës Herman Fleming af Liebelitz (1886-)
    Carl Oskar Lars Fleming af Liebelitz (1866-1915)
    Nils Herman Fleming af Liebelitz (1894-)
    Axel Herman Fleming af Liebelitz (1770-1834)
    Gustava Ottiliana Christina Fleming af Liebelitz (1813-1893)
    Petrus Fredrik Celsing (1838-1904)
    Ernst Johan Folke Celsing (1881-)
    Fredrik Anders Folke Celsing (1913-)
    Abraham Leijonhufvud (1663-1702)
    Abraham Leijonhufvud (1698-1756)
    Christina Catharina Leijonhufvud (1729-1770)
    Anna Maria Meijendorff von Yxkull (1754-1820)
    Axel Fabian Trolle-Löwen (1775-1829)
    Anna Sofia Trolle-Löwen (1805-1886)
    Axel Henrik Arvid Falkenberg af Trystorp (1827-1902)
    Ulrika Augusta Sofia Falkenberg af Trystorp (1860-1940)
    August Johan Löwen (1778-1816)
    Gustaf Leijonhufvud (1701-1794)
    Sebastian Leijonhufvud (1738-1818)
    Gustaf Alexander Leijonhufvud (1782-1859)
    Carl Viktor Gustafsson Leijonhufvud (1822-1900)
    Erik Oskar Carlsson Leijonhufvud (1863-)
    Kerstin Leijonhufvud (1891-)
    Carl Axel Karlsson Leijonhufvud (1865-)
    Abraham Karlsson Leijonhufvud (1903-)
    Krister Karlsson Leijonhufvud (1909-)
    Carl Greger Leijonhufvud (1786-1857)
    Märta Charlotta Gabriella Leijonhufvud (1826-1906)
    Carl Axel Göran Mörner af Morlanda (1868-1954)
    Bengt Göran Hampus Mörner af Morlanda (1898-1976)
    Carl Göran Mörner af Morlanda (1908-1972)
    Barn
    Eleonora Carolina Sofia Leijonhufvud (1828-1919)
    Erik Oskar Carlsson Leijonhufvud (1863-)
    Kerstin Leijonhufvud (1891-)
    Carl Axel Karlsson Leijonhufvud (1865-)
    Abraham Karlsson Leijonhufvud (1903-)
    Krister Karlsson Leijonhufvud (1909-)
    Beata Elisabet Augusta Leijonhufvud (1830-1915)
    Fredrik Carl Erik Von Ehrenheim (1854-)
    Pehr Henrik von Ehrenheim (1889-)
    Gustaf Erik von Ehrenheim (1893-)
    Eva Margareta Amalia Fanny Leijonhufvud (1842-1917)
    Kerstin Leijonhufvud (1793-1877)
    Sofia Aurora Leijonhufvud (1794-1871)
    Beata Margareta Leijonhufvud (1741-1843)
    Abraham Leijonhufvud (1750-1842)
    Gustaf Leijonhufvud (1782-1848)
    Gustaf Abraham Edvard Leijonhufvud (1824-1899)
    Sigrid Elisabeth Carolina Leijonhufvud (1861-1924)
    Hedvig Eleonora Margareta Posse (1897-)
    Emma Charlotta Leijonhufvud (1830-1924)
    Eva Sofia Jacquette Ramsay (1855-1931)
    Gustaf Vilhelm Alarik Wachtmeister af Johannishus (1882-)
    Samuel Abraham Leijonhufvud (1785-1843)
    Gustaf Leijonhufvud (1831-1866)
    Emma Malvina Karolina Leijonhufvud (1864-1912)
    Erik Leijonhufvud (1791-1830)
    Carl Edvard Leijonhufvud (1793-1870)
    Broder Abraham Leijonhufvud (1823-1911)
    Elisabet Leijonhufvud (1755-1779)
    Sigrid Margareta Charlotta Fleming af Liebelitz (1788-1861)
    Beata Christina Leijonhufvud (1665-1737)
    Carl Ulrik Meijendorff von Yxkull (1690-1730)
    Axel Didrik Meijendorff von Yxkull (1720-1798)
    Anna Maria Meijendorff von Yxkull (1754-1820)
    Axel Fabian Trolle-Löwen (1775-1829)
    Anna Sofia Trolle-Löwen (1805-1886)
    Axel Henrik Arvid Falkenberg af Trystorp (1827-1902)
    Ulrika Augusta Sofia Falkenberg af Trystorp (1860-1940)
    August Johan Löwen (1778-1816)
    Didrik Henning Meijendorff von Yxkull (1697-1763)
    Lage Meijendorff von Yxkull (1736-1762)
    Brita Leijonhufvud (1666-1712)
    Catharina Charlotta Sparre (1687-1759)
    Barn
    Agneta Wrede af Elimä (1718-1800)
    David Stierncrona (1754-)
    David Henrik Stierncrona (1786-1845)
    Johanna Charlotta Stierncrona (1819-1881)
    Casimir David Reuterskiöld (1847-1902)
    Anna Jeanette Reuterskiöld (1884-)
    Fabian Casimir Wrede (1724-1795)
    Fabian Wrede af Elimä (1760-1824)
    Fabian Ernst Wrede (1782-1833)
    Eva Agata Stanislas Wrede af Elimä (1813-1897)
    Louis Casimir Fabian Ernst Barnekow (1848-1904)
    Agata Wrede af Elimä (1799-1890)
    Hans Wachtmeister af Johannishus (1828-1905)
    Hans Hansson (1851-1929)
    Sigrid Agnes Wachtmeister af Johannishus (1852-1928)
    Ellen Henriette Agata Wachtmeister af Johannishus (1853-1935)
    Ebba Wachtmeister af Johannishus (1858-1941)
    Axel Gabriel Leijonhufvud (1887-)
    Hans Walter Leijonhufvud (1890-)
    Agata Wachtmeister af Johannishus (1863-1940)
    Johan Gustaf Gerard De Geer af Finspång (1889-)
    Fritz Gerhard Hansson Wachtmeister af Johannishus (1874-1937)
    Fabian Jakob Wrede af Elimä (1802-1893)
    Casper Wrede af Elimä (1808-)
    Fabian Gustaf Wrede af Elimä (1839-1888)
    Fabian Casper Fredrik Wrede af Elimä (1874-)
    Eva Agate Wrede af Elimä (1876-1937)
    Kristian Fredrik Barnekow (1899-)
    Elsa Thomasine Wrede af Elimä (1881-)
    Göran Fredrik von Otter (1907-1988)
    Anna Christina Wrede af Elimä (1775-1856)
    Gustava Ottiliana Christina Fleming af Liebelitz (1813-1893)
    Petrus Fredrik Celsing (1838-1904)
    Ernst Johan Folke Celsing (1881-)
    Fredrik Anders Folke Celsing (1913-)
    Anna Beata Wrede af Elimä (1727-)
    Anna Beata Gyllengranat (1753-1835)
    Catharina Charlotta Gyllengranat (1759-1800)
    Gustava Beata Charlotta Jakobina Reenstierna (1799-1864)
    Anton Jakob Ridderstedt (1835-1916)
    Elsa Christina Leijonhufvud (1677-1721)

    Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

    Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn Historia som gjort släktträdet.

    Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.