G e n v ä g a r

Om Släktforskningssajten Genvägar
Till släktträden
Samarbeta
Inställningar
Sök
Index
Ny person
Personer
Importera
Visa släktträd
Redigera person
Redigera relation


Lägg till fader...
Lägg till moder...
STOP
(kvinna)

Hindrik Göransson/Jörensson Finne
Göran Hindersson Finne (ERSMARK 8)
Erik Göransson
Jöns Ersson
Östen Jönsson (ÅLSÅN/DRÄNGSMARK 1) (1640-)
NN Östensdotter (DRÄNGSMARK 1)
Kerstin Persdotter (FROSTKÅGE 1) (1686-1746)
Margareta Johansdotter (STORKÅGESTRÄSK 4) (1713-1787)
Sara Olofsdotter (STORKÅGETRÄSK 5) (1736-1815)
Jonas (Jon) Eriksson (STORKÅGETRÄSK 3) (1764-1812)
Marta Jonsdotter (KÅGETRÄSK 3) (1804-1863)
Maria/Marta Josefina/Sofia Sjödin (PJESKER) (1831-)
Anna Sofia Sjöberg (DEPPIS) (1867-)
Emil Esbjörn Eriksson (DEPPIS) (1889-1960)
Maj-Britt Eriksson (DEPPIS) (1919-1995)
Barbro Asplund (DEPPIS) (1939-)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Christer Asplund (DEPPIS) (1945-)
Andrea Andersson
Ann-Marie Johansson
Maricha Asplund
Nils Julius Sjödin (PJESKER) (1838-1878)
Charlotta Eugenia Sjödin (PJESKER) (1865-1932)
Klara Amanda Marklund (BOKSEL) (1902-1972)
Jean Lundberg (DEPPIS) (1928-2008)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Clary Lundberg (DEPPIS) (1934-)
Christina Lindfors (ARVIDSJAUR) (1972-)
Max Edlund (ÖRNSKÖLDSVIK)
Margareta Östensdotter (DRÄNGSMARK 1) (1654-1733)
Östen Persson (FROSTKÅGE 1) (1688-1740)
Per Östensson (FROSTKÅGE 1) (1710-1782)
Magdalena Pehrsdotter (FROSTKÅGE 1) (1730-1815)
Martha Jacobsdotter Blåberg (FURUNÄS 3) (1751-1824)
Britta Magdalena Dahlgren Blåberg (KYRKOBORDET SKELLEFTEÅ) (1791-1870)
Marta Lovisa Olofsdotter Öman (ERSMARK) (1818-1844)
Brita Sofia Pehrdotter (LAPPTRÄSK) (1855-)
Viktor Fritjof Lundberg (DEPPIS) (1890-1947)
Jean Lundberg (DEPPIS) (1928-2008)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Clary Lundberg (DEPPIS) (1934-)
Christina Lindfors (ARVIDSJAUR) (1972-)
Max Edlund (ÖRNSKÖLDSVIK)
Karin Hindriksdotter (ERSMARK 8) (1615-)
Mariet Hermansdotter (-1685)
Brita NN
Elias Persson (KUSMARK 19) (1644-1724)
Mariet Eliasdotter (KUSMARK 19) (1680-1744)
Jacob Andersson (DRÄNGSMARK 16) (1718-1811)
Marta Jacobsdotter (DRÄNGSMARK 16) (1749-1832)
Carl Hansson (FÄLLFORS 2) (1738-1819)
Jacob Carlsson (FÄLLFORS 2) (1781-1852)
Karl Jakobsson Stenman (BERGSBYN 9) (1807-1868)
Anna Fredrika Stenman (HEBBERSLIDEN) (1854-1939)
Anna Elvira Holmgren (GRAN) (1885-1941)
Harald Asplund (KINNBÄCK) (1912-1969)
Barbro Asplund (DEPPIS) (1939-)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Christer Asplund (DEPPIS) (1945-)
Andrea Andersson
Ann-Marie Johansson
Maricha Asplund
Jacob Carlsson (FÄLLFORS 2) (1781-1852)
Karl Jakobsson Stenman (BERGSBYN 9) (1807-1868)
Anna Fredrika Stenman (HEBBERSLIDEN) (1854-1939)
Anna Elvira Holmgren (GRAN) (1885-1941)
Harald Asplund (KINNBÄCK) (1912-1969)
Barbro Asplund (DEPPIS) (1939-)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Christer Asplund (DEPPIS) (1945-)
Andrea Andersson
Ann-Marie Johansson
Maricha Asplund
Nils Hermansson Dunder (ERSMARK 8)
Mårten Nilsson (ERSMARK 3)
Brita Mårtensdotter (SJULNÄS 9) (1702-1764)
Magadalena Nilsdotter (BASTUTRÄSK 1) (1735-1815)
Jonas Nils Nilsson (NORSJÖ 10) (1764-1821)
Carina/Catarina Nilsdotter (MAUSJAUR) (1799-)
Marta Sophia Pehrdotter Sjöberg (DEPPIS) (1826-)
Johan Gustaf Lundberg (DEPPIS) (1849-)
Viktor Fritjof Lundberg (DEPPIS) (1890-1947)
Jean Lundberg (DEPPIS) (1928-2008)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Clary Lundberg (DEPPIS) (1934-)
Christina Lindfors (ARVIDSJAUR) (1972-)
Max Edlund (ÖRNSKÖLDSVIK)
Johan (Johannes) Magnus Sjöberg (DEPPIS) (1831-)
Anna Sofia Sjöberg (DEPPIS) (1867-)
Emil Esbjörn Eriksson (DEPPIS) (1889-1960)
Maj-Britt Eriksson (DEPPIS) (1919-1995)
Barbro Asplund (DEPPIS) (1939-)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Christer Asplund (DEPPIS) (1945-)
Andrea Andersson
Ann-Marie Johansson
Maricha Asplund
Margareta Nilsdotter (ERSMARK 3) (1668-1758)
Brita Hermansdotter (ERSMARK 7) (1706-1791)
Margareta Greta Mickelsdotter (ERSMARK 7) (1731-1819)
Marta Olofsdotter (VARUTRÄSK) (1756-1832)
Brita Stina Larsdotter (HORNSTRÄSK) (1786-)
Märta Helena (Lena) Andersdotter (RÄFTKLÄPPEN) (1815-1855)
Greta Kajsa Nilsdotter (PETIKNÄS) (1836-1898)
Frans Algot Holmkvist (ÖSTERJÖRN) (1864-1944)
Sally Andrea Holmkvist Waldentröm (ÖSTERJÖRN) (1889-1952)
Maj-Britt Eriksson (DEPPIS) (1919-1995)
Barbro Asplund (DEPPIS) (1939-)
Nils-Åke Asplund (ARVIDSJAUR) (1969-)
Anders Asplund (ARVIDSJAUR) (1974-)
Alicia Asplund (VÄNERSBORG)
Alma Asplund (VÄNERBORG)
Christer Asplund (DEPPIS) (1945-)
Andrea Andersson
Ann-Marie Johansson
Maricha Asplund

Tipsa någon om detta släktträd via e-post!

Har du ytterligare upplysningar om denna släkt eller synpunkter på denna information? Kontakta då släktforskaren med användarnamn nisseasplund@hotmail.com som gjort släktträdet.

Vill du släktforska själv? Skapa ett eget användarkonto på Släktforskningssajten Genvägar.